Garguś i Niedźwiadek czekają na adopcję!

Garguś i Niedźwiadek czekają na adopcję!

Przedstawiamy Państwu kolejne z wielu czworonogów, które czekają na Państwa adopcję w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.
NIEDŹWIADEK 
 

Niedźwiadek to jeszcze psie dziecko. Miał około 5 miesięcy gdy trafił do schroniska po wypadku komunikacyjnym. Teraz ma ponad rok. Został znaleziony we wsi Pastuchów, skąd przewieziono go do nas. Psiak ma jednak niesamowitą wolę walki i mimo takiego wydarzenia jest cudownym sierściuchem! 🙂

Okazało się, że ma fatalne złamanie kości. Konsultowaliśmy je we Wrocławiu i decyzją lekarzy Niedźwiadek się już goi, do końca życia będzie odrobinę utykał na tę łapę. Musiał być żywiony kiepską karmą, bez suplementacji, a jako sporych rozmiarów pies bardzo tego potrzebował we wczesnym szczenięctwie, stąd wiele problemów z łapami. Jest zdrowy, ale trzeba zwracać uwagę na ich kondycję i kontrolować, czy wszystko działa w Niedźwiadku jak trzeba 🙂

Psiak jest bardzo radosnym, pociesznym stworzeniem. Z tych emocji czasem podgryza w zabawie, oszczekuje też psy 😉 Kocha wszystkie istoty ludzkie. Wolontariusze go kochają, ale jest bardzo silny i nie wszyscy potrafią okiełznać Niedźwiedzia.

Potrzebuje dobrego wychowania i odpowiedzialności ze strony nowych właścicieli. Jest pojętnym psiakiem, potrzebny jest czas i zaangażowanie, tylko i aż tyle. Wychował się w schronisku i jest nieokiełznanym dzieciakiem – nadpobudliwy, szczekający na smyczy na inne psy. Nie zachowuje czystości i zdarza mu się niszczyć posłanie.

Najlepiej gdyby zamieszkał w domu z możliwością swobodnego wybiegu po podwórku/ogrodzie 🙂 Pies nie nadaje się do mieszkania, potrzebuje przestrzeni.

Zapraszamy do zapoznania, Niedźwiadek jest niesfornym dzieciakiem, który wychował się niestety w schronisku…

SONY DSC
SONY DSC
SONY DSC

GARGUŚ

Garguś to psiak o dość nietypowej urodzie, jest śmiesznym kudłaczem i trochę czasu minie, nim dojrzysz oczy psiaka 😉

Został znaleziony w Świdnicy, kiedy błąkał się po mieście i zwrócił uwagę zgłaszających. Brudny, ze stanem zapalnym ucha. Trafił do schroniska i obecnie rozgląda się za nowym domem.

Garguś początkowo budził postrach i do dziś nieufnie odnosi się do obcych – donośnie szczeka i odstrasza mało zdeterminowanych go poznać. Zachęcamy jednak okazać odrobinę serca Gargusiowi – to bardzo miłe i kochane stworzenie!

Garguś to idealny pies do mieszkania – zachowuje czystość i nie niszczy pozostawiony sam. Zaakceptował suczki, ma teraz do towarzystwa dwie koleżanki i żyją w symbiozie. Nie polecamy go do domu z dziećmi, preferowany dom z osobą samotną, którą Garguś uszczęśliwi swoją niebanalną osobowością. Pies ma wybrane grono ludzi, których bardzo kocha i którym wylewnie okazuje radość.

Kotów nie goni, toleruje je. Lubi spacery i bardzo ekscytuje się na widok smyczy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o