Al-naslaa świadectwo obcej cywilizacji czy wynik działania natury

Ciekawostki z kraju i ze świata

Al-naslaa świadectwo obcej cywilizacji czy wynik działania natury

Na szlaku między Morzem Czerwonym a Zatoką Perską, na pustyni Tajma znajduje się niezwykły obiekt, bądź zwykłe ale ciekawe obiekty. Wszystko zależy od światopoglądu nań patrzącego.

mapaPiaskowcowa forma już dzięki temu że tkwi wsparta o grunt na niewielkich, w stosunku do wymiarów samej skały, podstawach, to jeszcze przedzielona jest niezwykle równą szczeliną. Robi ona wrażenie wykonanej jakimś narzędziem. Strzegomscy kamieniarze z pewnością będą wiedzieli czym taką skałę można przeciąć (łańcuchowe piły diamentowe, przecinarki wodne czy inne plazmy).

Tu przychodzi na pomoc tkwiąca w nas , gdzieś w podświadomości, że cywilizacje pozaziemskie istnieją i oto pozostawiły po sobie znak.

No bo ingerencja człowieka raczej w grę nie wchodzi. Skała tkwi tu prawdopodobnie od czasów neolitu, a więc w czasach w których jedynym narzędziem jakim posługiwali się ludzie były twory kamienne i z łupanego krzemienia. Zresztą jaki by przyświecał cel takiej pracy?

Naukowcy, którzy odrzucają teorie ingerencji Obcych, postawili tezę, że pęknięcie powstało w skutek bardzo powolnych ruchów skorupy ziemskiej, zwłaszcza, że w pobliżu odkryto prostopadłe pęknięcie gruntu o podobnej precyzji.

al-naslaa

Inną ciekawostka dotycząca tej skały są rysunki z epoki neolitu, przedstawiające zwierzę i człowieka. W zwierzęciu niektórzy widzą żyrafę, jednak skłaniałbym się ku poglądowi, że jest to gepard, proporcje ciała(zresztą znakomicie uchwycone) wyraźnie na to wskazują. Zresztą pustynia nie jest środowiskiem przyjaznym żyrafom, za to geparda łatwiej tam spotkać.

Świat pełen jest niezwykłych obiektów i zjawisk, jeśli podczas podróży napotkaliście takie, macie zdjęcia, własne spostrzeżenia napiszcie do nas. Postaramy się zrobić z tego tekst. Podzielcie się z naszymi czytelnikami swoją zdobyczą.

Mapa google, zdjęcia pinterest Al-naslaa
Tekst W.S.

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.