6.7 C
Świdnica
środa, 28 października, 2020
ttsudety_cien_600
ttsudety_cien_600
ttsudety_cien_600
ttsudety_cien_600
Strona główna Marketing Nasi partnerzy

Nasi partnerzy

Nasi Partnerzy to instytucje i firmy z którymi współpracujemy od wielu lat

Multimedia

Multimedia Polska” jest czołowym dostawcą usług telekomunikacyjnych: telewizji cyfrowej z wideo na żądanie (VoD), internetu szerokopasmowego i mobilnego oraz telefonii stacjonarnej i mobilnej.  Chcąc dostarczać swoim klientom kompleksowe rozwiązania dla domu, spółka poszerzyła swoją ofertę o ubezpieczenia, aplikację do monitoringu pomieszczeń oraz sprzedaż energii elektrycznej. Nasza telewizja od samego początku nadaje swój program w sieci Multimedia Polska.

 

tvklogo„Telewizja Kłodzka” jest telewizją mieszkańców i turystów Ziemi Kłodzkiej, jedyną telewizją z Kłodzka i zajmująca się sprawami regionu. „Telewizję Kłodzką” oglądać można w lokalnych sieciach kablowych Ziemi Kłodzkiej oraz w internecie (www.tvklodzka.pl).

Obejmuje swoim zasięgiem coraz większy obszar regionu. Program mogą oglądać już nie tylko mieszkańcy Kłodzka ale i Kudowy Zdroju, Dusznik Zdroju, Polanicy Zdroju, Radkowa, Międzygórza. Telewizja dociera  ze swoimi programami już do ponad 10 tysięcy odbiorców.

 

latawiecSzpital Latawiec: Regionalny Specjalistyczny Szpital „Latawiec” w Świdnicy jest liderem wśród dolnośląskich szpitali (według rankingu Rzeczpospolitej szpitali wielospecjalistycznych i onkologicznych). Z ubiegłorocznego 21 miejsca skoczył na 12 pozycję. Jest to niewątpliwie ogromny sukces, gdyż świdnicki „Latawiec” stał się tym samym jedynym szpitalem na Dolnym Śląsku, który znalazł się w pierwszej dwudziestce tego prestiżowego rankingu.

Szpital został wzniesiony w  stanie surowym 1940 r. z przeznaczeniem na sanatorium dla niemieckich lotników. Bryła główna szpitala z lotu ptaka przypominała samolot a właściwie konstrukcję latawca. Stąd obiekt ten zyskał swoją niepowtarzalną nazwę. Realizację inwestycji budowy szpitala „Latawiec” rozpoczęto w listopadzie w 1985 r. od adaptacji murów niedokończonego sanatorium a pierwsze oddziały wprowadziły się tam w roku 1999.

 

lpNadleśnictwo Świdnica w Świdnicy położone jest na terenie V krainy Śląskiej oraz VII krainy Sudeckiej na obszarze Przedgórza Sudeckiego i najstarszych gór w Polsce Gór Sowich. Obejmuje swym zasięgiem 23 jednostki administracyjne (miasta i gminy) na powierzchni prawie 100 tyś. ha. Powierzchnia Nadleśnictwa to około 17 tyś. ha. Lasów i gruntów nieleśnych podzielonych na 15 leśnictw w 2-ch obrębach leśnych.

Nadleśnictwo powstało w 1945 roku, a w obecnym swym kształcie utworzone zostało w roku 1977. Cała powierzchnia lasów Nadleśnictwa zaliczona została do lasów ochronnych .

 

stpsStarostwo Powiatowe w Świdnicy jednostka samorządowego podziału kraju realizująca funkcje wspólne dla kilku gmin. Powiat świdnicki znajduje się w południowo – zachodniej części Polski, w południowej części województwa dolnośląskiego. Z punktu widzenia geograficznego położony jest w południowej części Niziny Śląskiej, u podnóża Gór Sowich i Wałbrzyskich.
Powiat świdnicki graniczy z pięcioma powiatami województwa dolnośląskiego: dzierżoniowskim, wrocławskim, średzkim, złotoryjskim i wałbrzyskim. W skład powiatu świdnickiego wchodzi 8 gmin: miasto Świdnica – stolica powiatu, gmina miejska Świebodzice, trzy gminy miejsko-wiejskie: Jaworzyna Śląska, Strzegom i Żarów oraz trzy gminy wiejskie: Dobromierz, Marcinowice i Świdnica.

 

swidUrząd Miasta w Świdnicy –  Świdnica to miasto położone w województwie dolnośląskim, w powiecie świdnickim. Leży historycznie na Dolnym Śląsku, na Przedgórzu Sudeckim, nad rzeką Bystrzycą. Od 2004 r. siedziba diecezji świdnickiej.

Osada wspominana już w 1243, po raz pierwszy wzmiankowana jako miasto już 3 września 1267 roku. Niegdyś stolica księstwa świdnicko-jaworskiego. Obecnie ośrodek przemysłowy (rozwinięty przemysł motoryzacyjny, elektrotechniczny, maszynowy oraz spożywczy), z jedynym w Polsce Muzeum Dawnego Kupiectwa oraz instytucjami kultury i oświaty, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Według danych z 2010 r. Świdnica była siódmym co do wielkości miastem województwa.

BusinessNavigator Można znaleźć nasze dane także tutaj