Strona główna Gospodarka Świdnicki stadion miejski z tytułem „Modernizacji Roku 2018”

Świdnicki stadion miejski z tytułem „Modernizacji Roku 2018”

Świdnicki stadion miejski z tytułem „Modernizacji Roku 2018”

W czwartek, 5 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie „Modernizacja Roku”. Świdnicka inwestycja, czyli modernizacja stadionu miejskiego zdobyła I miejsce w ogólnopolskim głosowaniu internetowym w kategorii obiekty kultury, sportu, zdrowia i rekreacji. Wszystko dzięki mieszkańcom i przyjaciołom Świdnicy, którzy przez kilka tygodni systematycznie oddawali głosy. Nagrodę w imieniu miasta odebrali Beata Moskal – Słaniewska, prezydent Świdnicy i Andrzej Nowak, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego oraz wykonawca zadania – Paweł Dąbrowski z firmy DABRO-BAU.

Dwa lata temu Ogród Różany, w poprzedniej edycji świdnickie lodowisko, a tym razem miejski stadion – kolejne nasze miejsca i obiekty, które poddane zostały gruntownej przebudowie, otrzymują tak zaszczytne wyróżnienia i tytuły. Dziękuję wszystkim, którzy głosowali. To dla Państwa przeobrażamy zaniedbane miejskie przestrzenie w miejsca przyjazne, z których korzystacie coraz częściej i coraz liczniej – mówiła prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Konkurs ten, to okazja do promocji najciekawszych dokonań polskich inwestorów, projektantów i wykonawców w zakresie modernizacji, rewitalizacji, remontów czy renowacji i przeobrażania obiektów i przestrzeni. Liczba nadsyłanych zgłoszeń z całego kraju świadczy o randze konkursu. W tegorocznej XXIII już edycji konkursu startowało 510 realizacji z całego kraju. Jury wizytowało 85 obiektów zakwalifikowanych do finału. Nagrody przyznano w 14 kategoriach. W każdej z nich – tytuł „Modernizacja Roku” oraz wyróżnienie „Modernizacja Roku” oraz „Budowa XXI wieku”.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmowała przebudowę płyty głównej boiska o nawierzchni trawiastej układanej z rolki wraz z instalacją nawadniającą, budowę bieżni lekkoatletycznej o nawierzchni syntetycznej, budowę urządzeń lekkoatletycznych oraz przebudowę trybun wraz z zadaszeniem i budynkiem spikera.

Stadion został dostosowany do wymogów kategorii V B wg wytycznych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i IAAF – Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych oraz dla wymagań licencyjnych Polskiego Związku Piłki Nożnej w zakresie infrastruktury piłkarskiej dla obiektów min. III ligi.

Na arenie stadionu znajduje się zestaw urządzeń lekkoatletycznych: skocznia do skoku wzwyż, w dal, trójskoku, dwuścieżkowa skocznia do skoku o tyczce, rów z wodą do biegu z przeszkodami, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem oraz dwie rzutnie do rzutu oszczepem. Czterotorowa oświetlona okólna bieżnia 400 metrowa (na dystansie 100 metrów – sześć torów). Trybuny na 999 miejsc są częściowo zadaszone (ok. 500 miejsc), a cały stadion został nagłośniony i objęty monitoringiem.

Wykonawcą zadania było konsorcjum – DABRO-BAU Firma Handlowo-Usługowa Paweł Dąbrowski – lider w partnerstwie ze spółką „BUD-ZIEM. Projekt przygotowała Autorska Pracownia Architektury Andrzej Grzybowski Świdnica oraz Biuro Realizacji Inwestycji Sławomir Sobusiak Jedlina Zdrój.

Całkowity koszt przebudowy to ponad 9 milionów 900 tys. zł w tym dofinansowanie 1 milion 500 tys. zł, jakie miasto otrzymało z Ministerstwa Sportu i Turystyki, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Koszty organizacyjne konkursu pokrył wykonawca inwestycji.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

BRAK KOMENTARZY

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.Cancel reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Exit mobile version