Wybory parlamentarne 2019 – wyniki głosowania w Gminie Świdnica
Mieszkańcy Gminy Świdnica podczas wyborów parlamentarnych 2019 do Sejmu RP, największym zaufaniem obdarzyli przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Najwiecej głosów zdobył lider listy – Michał Dworczyk. Wysoki wynik uzyskał także Tomasz Siemoniak (Koalicja Obywatelska). Poniżej szczegółowe wyniki głosowania.
Komitet |
Liczba głosów |
Procent głosów |
---|---|---|
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ |
3 316 |
42,58% |
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI |
2 244 |
28,81% |
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ |
986 |
12,66% |
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE |
547 |
7,02% |
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ |
541 |
6,95% |
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY |
154 |
1,98% |
Razem |
7 788 |
100% |
Prawo i Sprawiedliwość
1 | DWORCZYK Michał Paweł |
56 946 |
2 | ZYSKA Ireneusz |
10 410 |
3 | MURDZEK Wojciech Piotr |
6 302 |
4 | BADORA Maciej Adam |
3 510 |
5 | GWÓŹDŹ Marcin Piotr |
8 013 |
6 | BIELAWSKA Zuzanna |
3 507 |
7 | SURMA Renata Lucyna |
3 703 |
8 | MUCHA Beata Maria |
2 606 |
9 | DEC Jerzy Grzegorz |
2 812 |
10 | WĘGŁOWSKI Jarosław |
967 |
11 | SZPYTMA Bogusław Krzysztof |
1 493 |
12 | GREINER Małgorzata Joanna |
1 641 |
13 | TARNACKI Marek |
951 |
14 | SZYDŁOWSKA Ewelina Agnieszka |
1 788 |
15 | WIERZBICKA Renata Teresa |
3 172 |
16 | GRZEGORZEWICZ Grzegorz Sławomir |
4 134 |
Razem |
111 955 |
Koalicja Obywatelska
Nr |
Nazwisko i imiona |
Liczba głosów |
---|---|---|
1 | SIEMONIAK Tomasz |
43 360 |
2 | MRZYGŁOCKA Izabela Katarzyna |
11 298 |
3 | WIELICHOWSKA Monika |
15 210 |
4 | SZUSZWALAK Tomasz Daniel |
1 172 |
5 | MITRASZEWSKI Tomasz Łukasz |
4 005 |
6 | ŚWIŁO Teresa |
2 075 |
7 | GLAPIŃSKI Rafał Mariusz |
1 531 |
8 | INGLOT Andrzej Ryszard |
734 |
9 | ROSIAK Mateusz |
1 257 |
10 | ONYŚKÓW Paweł |
2 217 |
11 | SZCZYGIEŁ Zbigniew |
868 |
12 | ŚWIERCZYŃSKI Jędrzej Maciej |
432 |
13 | BEŚLERZEWSKA Małgorzata Urszula |
617 |
14 | IWANCZ Jacek Julian |
1 607 |
15 | BEN AMARA Joanna Maria |
315 |
16 | TUMIDALSKA Marta Magdalena |
696 |
Razem |
87 394 |
Lewica
Nr |
Nazwisko i imiona |
Liczba głosów |
---|---|---|
1 | DYDUCH Marek |
14 052 |
2 | KOTARBA Mariusz |
6 044 |
3 | LECH Kornelia Joanna |
3 328 |
4 | ŁĄCKI Adam Edward |
2 404 |
5 | MUSIAŁEK Małgorzata Aleksandra |
1 288 |
6 | ZALEŃSKI Wiktor Piotr |
649 |
7 | CHOJNACKA Cecylia Agnieszka |
1 113 |
8 | WOLAK Tomasz Paweł |
644 |
9 | CHUĆ Renata |
414 |
10 | SŁABICKA Jolanta Izabela |
738 |
11 | HABIERA-GÓRSKA Agnieszka Beata |
349 |
12 | HÜPNER Dominik |
211 |
13 | CZAJKOWSKI Robert Aleksy |
834 |
14 | SOŁTYSIK Janusz Tomasz |
281 |
15 | ZABORONEK Maciej Grzegorz |
309 |
16 | STABROWSKA Anna Ewa |
1 233 |
Razem |
33 891 |
Polskie Stronnictwo Ludowe
Nr |
Nazwisko i imiona |
Liczba głosów |
---|---|---|
1 | GANCARZ Paweł Jarosław |
7 511 |
2 | KOŁT Józef |
1 280 |
3 | KWIATKOWSKA Ewa Daniela |
1 193 |
4 | KUCZEK Magdalena Dorota |
708 |
5 | RUDNICKI Jarosław Jerzy |
3 110 |
6 | BONIECKA Joanna Bogna |
722 |
7 | SOKOŁOWSKA Maria |
697 |
8 | DZIENDZIEL Wacław Alojzy |
561 |
9 | MAZUR Paweł Mariusz |
947 |
10 | UBIK Jarosław Marian |
404 |
11 | WIERZBICKA-BARA Danuta Maria |
471 |
12 | KOWALSKA Sylwia Edyta |
341 |
13 | KARCH Izabela Maria |
352 |
14 | SULIKOWSKA Natalia Weronika |
322 |
15 | KYCIA Radosław |
162 |
16 | LONGAWA Stanisław Tadeusz |
1 374 |
Razem |
20 155 |
Konfederacja
Nr |
Nazwisko i imiona |
Liczba głosów |
---|---|---|
1 | ŁAMBUCKI Roman |
6 489 |
2 | MICHALIK Karol |
1 535 |
3 | DANIELAK Damian Marcin |
1 010 |
4 | KRYSTYNIAK Krzysztof Adam |
431 |
5 | PRZEŚLICA-MARTYNOWSKA Anna Agnieszka |
628 |
6 | SUSŁOWSKA Krystyna Maria |
400 |
7 | WIELICZKO Angelika Agnieszka |
640 |
8 | SZACHNIEWICZ Przemysław Mateusz |
464 |
9 | OLEKSY-SARYSZ Marzena Emilia |
383 |
10 | ŁOSIAK Kamil Sebastian |
308 |
11 | GOMÓŁKA Damian Rafał |
830 |
12 | LUDKOWSKI Piotr |
156 |
13 | NOWAK Katarzyna |
452 |
14 | MORKA Andrzej |
185 |
15 | OKARMUS Ewa Jadwiga |
169 |
16 | POKRYWKA Stanisław |
902 |
Razem |
14 982 |
Bezpartyjni i Samorządowcy
Nr |
Nazwisko i imiona |
Liczba głosów |
---|---|---|
1 | SZPUR Anatol Kazimierz |
1 593 |
2 | GOLAK Julian Kazimierz |
569 |
3 | MICHAŃCIO Iwona Kornela |
351 |
4 | SZYMKIEWICZ Robert Artur |
299 |
5 | LESZCZYŃSKA Marzanna Irena |
670 |
6 | GABRIEL Katarzyna Joanna |
259 |
7 | IGNOR Agnieszka Joanna |
184 |
8 | HAŁACZKIEWICZ Sebastian |
551 |
9 | BIELAWSKA Sylwia Małgorzata |
556 |
10 | ŚWITOŃ-PAWLICKA Grażyna Izabela |
184 |
11 | LATUSZEK Wojciech |
149 |
12 | TUTKA Ewa Lucyna |
327 |
13 | CHOJNACKA Joanna Agata |
360 |
14 | ŁATA Artur Sławomir |
403 |
Razem |
6 455 |