7 maja rozpoczynają remont ulicy Kraszowickiej

7 maja rozpoczynają remont ulicy Kraszowickiej

Długo wyczekiwany remont ulicy Kraszowickiej w Świdnicy rozpocznie się 7 maja. W związku z prowadzonymi pracami droga zostanie zamknięta dla ruchu. Odcinek ten będzie wyłączany z ruchu w trzech etapach, z zachowaniem dostępności dla mieszkańców ulic: Kraszowickiej, Poprzecznej, Chłopskiej oraz dostępu do szkoły i znajdujących się w pobliżu zakładów usługowych. Dostępność do poszczególnych nieruchomości będzie zależna od postępu robót.

Dla wszystkich etapów robót wyznaczono objazdy. Pierwszy rozpocznie się 7 maja i z różnymi modyfikacjami trwać będzie do około połowy października. W ostatniej fazie robót drogowych zamknięty zostanie obszar skrzyżowania z ul. Przyjaźni, o czym szczegółowo informować będziemy w odpowiednim terminie. Całość prac ma się zakończyć 20 listopada.

W związku z pracami wykonywanymi w etapie 1 w obszarze skrzyżowania ulic Kraszowicka – Krótka -Działkowa (przy przejeździe kolejowym), powstaną utrudnienia dla ruchu głównie dla mieszkańców osiedla „Owocowego”. Przejazd przez to skrzyżowanie będzie odbywał się jednokierunkowo. Wjazd na osiedle odbywać się będzie przez ul. Wąską i dalej poprzez ul. Zakole, ul. Cichą, ul. Wiosenną i ul. Działkową do ul. Kraszowickiej. Zaraz po zakończeniu prac w obszarze tego skrzyżowania ruch na osiedlu wróci do pierwotnego kształtu. Te utrudnienia potrwają około 6 tygodni.

Przypomnijmy, że koszt przebudowy ul. Kraszowickiej w pierwszym etapie wyniesie około 6 milionów złotych z czego blisko 50% zostanie zrefundowane w ramach Program Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. W ramach tych środków wykonana zostanie nowa konstrukcja drogi wraz z ciągiem pieszo rowerowym, miejsca postojowe w rejonie szkoły i „zatoki Kraszowice”. Powstaną 4 zatoki autobusowe z infrastrukturą, odwodnienie na całej długości jezdni oraz oświetlenie drogowe. Natomiast gestorzy sieci w swoim zakresie wykonają przebudowę sieci energetycznej oraz budowę sieci gazowej.

Równocześnie z rozpoczęciem robót drogowych na ul. Kraszowickiej zmianie ulegną przejazdy komunikacją miejską, według tabeli:

 

Remont ul. Kraszowickiej ( etap I i II )
LiniakierunekPrzystanki wyłączone z obsługiTrasa przejazdu po zmianach
30BurkatówWesterplatte/Bystrzycka

Bystrzycka Przejazd Kolej.

Kraszowicka/ Działkowa

Kraszowicka – Most

Przyjaźni

Pl. Drzymały

Śląska- OSIR

Słowiańska (w wybranych kursach)

30Pl. Św. MałgorzatySłowiańska (w wybranych kursach)

Śląska- OSIR

Westerplatte/Śląska

50,KopernikaKraszowicka/Działkowa

Bystrzycka Przejazd Kolejowy

Słowiańska

Przyjaźni

Kraszowicka – Most

Śląska (rondo)

Westerplatte/Bystrzycka

Jodłowa – PKP

52WokulskiegoBystrzycka Przejazd Kolejowy

Kraszowicka/Działkowa

 

Jodłowa – PKP

Westerplatte/Bystrzycka

Śląska (rondo)

Zielona

Kraszowicka – Most

Przyjaźni

Słowiańska

 

 

Mateusz Jadach

Biuro Prezydenta Miasta

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o