Aktywne ferie w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

foto. UM Świdnica

Aktywne ferie w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych

W drugim tygodniu ferii w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych zorganizowano zajęcia dla uczniów szkół podstawowych. Najmłodsi świdniczanie dowiedzieli się jak ważne jest zdrowe odżywianie i nauczyli się robić kilka potraw. Uszyli również maskotki dla dzieci – uczestników wypadków drogowych. Zostały one przekazane na ręce policjantów – Magdaleny Ząbek i Roberta Topolskiego. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa w czasie zimy. Nie zabrakło też warsztatów artystycznych oraz gier i zabaw. W środę z maluchami spotkała się również prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska.

Przez dwa dni udało nam się uszyć ponad 50 kolorowych maskotek i poduszeczek. W pracy pomagali nam wolontariusze z Młodzieżowej Rady Miasta, a materiały dostarczyły dwie firmy – Franctextil ze Świdnicy i Camea z Mieroszawa – dodaje Magdalena Okniańska, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych.

Działania te są częścią projektu  edukacyjno – prewencyjnego pn. „Bezpieczna szkoła – bezpieczne podwórko” adresowanego do uczniów szkół podstawowych w Świdnicy. Jego celem jest poprawa świadomości z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz pierwszej pomocy, a także promocja prawidłowych postaw uczestników ruchu drogowego. 

Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem, Fundacja „Ładne Historie” oraz Urząd Miejski w Świdnicy. Projekt dofinansowany jest ze środków Fundacji PZU oraz budżetu miasta.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o