Nasz camping jednym z najlepszych!

Camping Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zdobył III miejsce w tegorocznej edycji konkursu na najlepszy camping w Polsce „Mister Camping 2017”. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Campingu i Caravaningu we współpracy z Departamentem Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polską Organizacją Turystyczną.

Obecność campingu w gronie laureatów konkursu dowodzi profesjonalizmu i zaangażowania jego pracowników, którzy dbają o utrzymanie wysokiego standardu obiektu, zapewniając turystom najwyższej jakości usługi – mówi zastępca prezydenta, Szymon Chojnowski.

Celem konkursu „Mister Camping” jest podwyższenie poziomu i jakości usług polskiej bazy campingowej oraz promocja polskich campingów w kraju i za granicą. W ramach konkursu ocenie podlega m.in.: zagospodarowanie i wyposażenie campingu, bezpieczeństwo pobytu, jakość usług i obsługi turystów. Uwzględniane są także opinie korzystających z nich osób.

Od maja do września 2017 roku świdnicki camping przyjął 1700 gości – o ponad 300 więcej niż rok wcześniej. Wypoczywali u nas goście z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Irlandii, Litwy Norwegii, Portugalii, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Camping to ponad 0,5 ha zieleni z 15 stanowiskami z przyłączami elektrycznymi dla kamperów, 40 stanowiskami dla namiotów, pełnym zapleczem sanitarnym z WC chemicznym, miejscem do grillowania i salą z aneksem kuchennym.

Warto nadmienić, że przez cały rok goście odwiedzający Świdnicę mogą również skorzystać z usług znajdującego się obok campingu Domu Wycieczkowego. W swojej ofercie obiekt ma 50 miejsc noclegowych w 2 i 3 osobowych pokojach z łazienkami i telewizorami.

Najlepsze campingi, będące laureatami konkursu są rekomendowane i promowane w informatorach i na mapach wydawanych przez Polską Federację Campingu i Caravaningu, na międzynarodowych imprezach campingowych, a także na stronie internetowej federacji www.pfcc.eu, prowadzonej w 22 wersjach językowych, która w tym roku odnotowała już ponad 6 milionów wejść. Zwycięzcy promowani są także przez zagraniczne ośrodki Polskiej Organizacji Turystycznej i na Narodowym Portalu Turystycznym „Odkryj Polskę” prowadzonym w kilkunastu wersjach językowych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o