Deweloper inwestuje w szpital przy ulicy Westerplatte

deweloper Westerplatte

Deweloper inwestuje w szpital przy ulicy Westerplatte

 

Przedstawiciel spółki Immobiliare Development, Damian Niedźwiecki oraz architekt z firmy Greg architekci, Grzegorz Górka spotkali się we wtorek, 18 maja z prezydent Świdnicy, Beatą Moskal-Słaniewską. Przedstawili założenia dotyczące zagospodarowania działki oraz budynku byłego szpitala przy ul. Westerplatte.

Teren, którego stan niepokoił wielu świdniczan, przeobrazi się w ciągu najbliższych dwóch lat. W budynkach szpitala powstaną mieszkania, a na działce deweloper dodatkowo wybuduje kolejne budynki. Koncepcja zakłada kompleksowe zagospodarowanie terenu – powstaną tam również parkingi podziemne i zieleń towarzysząca. Miejsce to ma szanse stać się jednym z ładniejszych zakątków mieszkaniowych w Świdnicy.

– Bardzo mnie cieszy, że tak eksponowane miejsce i tak piękny obiekt zostaną zagospodarowane w należyty sposób. Wielu świdniczan martwiły losy szpitala, zatem z nieukrywaną radością przyjęłam informacje od inwestora na temat konkretnych i szybkich do realizacji planów – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Inwestor zakończył prace projektowe, jest na etapie pozyskiwania zezwoleń. Bardzo ważne jest to, że koncepcja zagospodarowania przygotowana została w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków.

 

Magdalena Dzwonkowa
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy
Foto: W.Bąkiewicz/UM w Świdnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.