Dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni

Już jutro rusza nabór wniosków na dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, lub zbiorników bezodpływowych,

o które mogą się ubiegać właściciele nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym z miejscowości: Głogów, Sulisławice, Pogorzała, Wiśniowa i Zawiszów.

Dofinansowaniu podlegają miejsca, w których przepustowość nie przekracza 7,5 m³ na dobę, gdzie procesy biologicznego oczyszczania ścieków zachodzą na złożu biologicznym lub osadzie czynnym.

Wysokość dofinansowania do budowy jednego przedsięwzięcia wynosi:
– 90% kosztów wybudowania oczyszczalni ścieków przeznaczonej dla mniej niż 15 osób, maksymalnie 12 000,00 zł,
– 80% kosztów wybudowania oczyszczalni ścieków przeznaczonej dla więcej niż 15 osób, maksymalnie 35 000,00 zł ,
– 70% kosztów wybudowania szczelnego zbiornika bezodpływowego (szamba) maksymalnie 10 000,00 zł.
Preferowane jest dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, a dopiero w dalszej kolejności szczelnego zbiornika bezodpływowego.

Osoby zainteresowane dofinansowaniem muszą wypełnić wniosek, który dostępny jest w siedzibie Urzędu Gminy Świdnica oraz na stronie www.gmina.swidnica.pl. Ostateczny termin złożenia wniosków mija 25 marca 2015 roku.

Ostateczny termin złożenia wniosków mija 25 marca 2015 roku.

 

> Informacje o zasadach dofinansowania

Lista osób zakwalifikowanych do otrzymania dofinansowania zostanie ogłoszona poprzez umieszczenie na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej Urzędu,
Dodatkowe informacje dotyczące dofinansowania można uzyskać w Zespole Ochrony Środowiska pokój 310 Urzędu Gminy Świdnica, a także pod numerem telefonu: (74)8523067 wew. 310 oraz na stronie www.gmina.swidnica.pl.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do skorzystania z dofinansowania.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o