Klub ABC Seniora oodkrywa dobroczynne skutki aqua aerobiku

Klub ABC Seniora oodkrywa dobroczynne skutki aqua aerobiku

W każdą środę, ponad 20. osobowa grupa seniorów z gminy Świdnica spotyka się na basenie w Witoszowie Dolnym, aby dbać o zdrowie, ćwiczyć i wspólnie spędzać czas.

AQUA AEROBIK to ćwiczenia gimnastyczne prowadzone przez instruktora, który stojąc na brzegu basenu w rytm muzyki instruuje, jakie ruchy należy wykonywać. Jak podkreślają szczególnie panie, fitness na basenie wspaniale odciąża kręgosłup i pozwala wykonywać ćwiczenia, które relaksują. Dodatkową zaletą takich zajęć jest możliwość przebywania wśród ludzi.

Zajęcia prowadzone są w ramach projektu Klub ABC Seniora, który ma swoją siedzibę na I piętrze w budynku Publicznego Przedszkola w Bystrzycy Dolnej nr 55. Projekt otrzymał wsparcie w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020. Jest on kierowany do osób powyżej 60 roku życia, którzy chcą aktywnie spędzać czas.

Zajęcia na basenie w Witoszowie Dolnym są bezpłatne. Szczegółowych informacji dotyczących funkcjonowania Klubu ABC Seniora w Bystrzycy Dolnej udzielają pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pod nr tel. 748521226 wew. 120.

Janusz Waligóra

Rzecznik Prasowy Urzędu Gminy Świdnica

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o