Kolejne drzewa pod topór, ale to wszystko dla bezpieczeństwa

Na drodze w kierunku wjazdu do miejscowości Wierzbna wyciętych zostało 17 sztuk topoli. Drzewa rosły w bliskiej odległości od jezdni, a spadające z nich konary stwarzały zagrożenie dla pieszych i uczestników ruchu drogowego. Wycinka drzew została przeprowadzona ze względów bezpieczeństwa. 

Topole zostały usunięte z drogi gminnej na podstawie decyzji Starosty Świdnickiego.

– Przedmiotowe drzewa były dość dużych rozmiarów i rosły blisko jezdni. Ponieważ są to drzewa dość kruche, przy często obecnie występujących silnych wiatrach następowało odłamywanie konarów drzew. Powodowało to zagrożenie bezpieczeństwa dla uczestników ruchu drogowego oraz straty w uprawach na sąsiadujących polach. To dlatego zadecydowaliśmy o ich usunięciu – wyjaśnia Piotr Weiland kierownik Referatu Komunalnego Urzędu Miejskiego w Żarowie. .

Drzewa zostały wycięte na podstawie decyzji, jaką wydał Starosta Świdnicki. Zezwolenie uzyskaliśmy w zamian za dokonanie nowych nasadzeń. Nowe drzewa zostaną nasadzone w okresie wiosennym przyszłego roku. W tej chwili, nie planujemy podobnych działań, w obrębie innych dróg. 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o