Kolejne udogodnienia dla pasażerów MPK w Świdnicy

Kolejne udogodnienia dla pasażerów MPK w Świdnicy

Już niedługo pasażerowie komunikacji miejskiej w Świdnicy będą mogli korzystać z nowych wyświetlaczy Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. W sumie na terenie miasta zainstalowanych zostanie kolejnych 5 urządzeń, które na bieżąco podają godziny odjazdów i przyjazdów autobusów. Ich montaż rozpocznie się 4 kwietnia.

Nowe tablice pojawią się na przystankach autobusowych w takich miejscach jak:

Muzealna – kierunek pl. Grunwaldzki
Muzealna – kierunek pl. Św. Małgorzaty
Zamenhofa kierunek miasto
Westerplatte (Galeria) kierunek miasto
pl. Drzymały/Westerplatte

Warto przypomnieć, że w październiku ubiegłego roku zostało zamontowanych 10 tablic na głównych przystankach węzłowych. Łącznie na terenie miasta Świdnicy będzie 15 przystanków wyposażonych w dynamiczną informacją pasażerską.

Wybierając miejsca dla montażu tablic kierowaliśmy się przede wszystkim ilością osób korzystających z komunikacji oraz liczbąlinii komunikacyjnych, które dany przystanek obsługuje. Jesteśmy przekonani, że wskazane przez nas lokalizacje są optymalne dla pasażerów MPK – mówi Małgorzata Lubandy, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

To nie jedyne udogodnienie na jakie mogą liczyć pasażerowie MPK Świdnica. Dostępność do informacji pasażerskiej o rzeczywistym czasie odjazdu zostanie rozszerzona poprzez wyposażenie wszystkich przystanków w całej sieci komunikacyjnej w naklejki z kodami QR odsyłającymi do wirtualnej wersji dynamicznej informacji. Dzięki temu każdy podróżny korzystający z usług komunikacji miejskiej, znajdujący się na którymkolwiek przystanku, będzie mógł w prosty sposób sprawdzić kiedy podjedzie na przystanek oczekiwany autobus. Łącznie zostaną wywieszone 264 kody, z czego na terenieŚwidnicy na 88 przystankach z wiatami oraz 33 słupkachprzystankowych. Naklejki zostaną również umieszczone na 143 przystankach na terenie gmin: Świdnica i Marcinowice.

Do weryfikacji niezbędny jest jedynie smartfon wyposażony w darmową aplikację do odczytu kodów kreskowych i QR oraz dostęp do Internetu.

Mateusz Jadach

Biuro Prezydenta Miasta

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.