Konkurs na szopkę

Szopka Bożonarodzeniowa – startuje konkurs

szopka

Konkurs na szopkę

Już po raz drugi młodsi i starsi artyści, rzeźbiarze, architekci, projektanci i wizjonerzy będą mieli okazję do zaprezentowania swojego talentu. Rusza konkurs na „Świdnicką Szopkę Bożonarodzeniową”.

Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie mogą składać swoje prace od 26 listopada 2015 r. do 3 grudnia 2015 r. Według regulaminu, forma pracy powinna być przestrzenna i nawiązywać do szopki krakowskiej. Organizatorzy, czyli Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy oraz Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy nie nałożyli na wykonawców żadnych ograniczeń związanych z wykorzystaniem elementów do budowy szopki.

– Praca powinna mieć charakter rękodzieła, bez użycia półproduktów gotowych. Obok elementów związanych z tradycjami świąt Bożego Narodzenia, powinien znaleźć się w pracy chociaż jeden zminiaturyzowany architektoniczny motyw świdnicki – wyjaśnia Elżbieta Tarnowska z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Prace należy składać w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Ze zgłoszonych na konkurs szopek jury wybierze zwycięskie, które prezentowane będą na wystawie czasowej podczas grudniowej Świdnickiej Kolędy. Kryterium oceny opierać będzie się na walorach artystycznych i estetycznych, staranności wykonania, nowatorstwie i koncepcji wkomponowania świdnickiego motywu.

Dla najlepszych przewidziano nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia. Szczegóły konkursu oraz pełny regulamin wraz z obowiązującym wzorem metryczki dostępne są na stronie internetowej Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy.

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.