Kontakty rodziców z dziećmi i młodzieżą.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ponownie organizuje zajęcia, których celem jest wspieranie rodziców w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Rodzice nauczą się lepszego porozumiewania się z wychowankami i zastanowią się nad własną postawą wychowawczą i wymienią się doświadczeniami.

Rodzic musi uchronić dziecko przed narkotykami, alkoholem i negatywnym wpływem grupy rówieśniczej. Dobra więź emocjonalna z rodzicami to najważniejszy czynnik wychowywania dziecka. „Szkoła dla rodziców i wychowawców” jest to program psychoedukacyjny Ośrodka Rozwoju Edukacji finansowany z budżetu Świdnicy w ramach środków na profilaktykę i rozwiązywanie problemów uzależnień. W ramach programu profilaktycznego w 2015 r. zostanie przeprowadzonych 6 edycji. Każdy z warsztatów obejmuje 10 spotkań,po 4 godziny każde. Pierwsze części zajęć dot. „Budowania relacji dorosły- dziecko”, edycje drugiej części pn. „Wspieranie procesu budowania wzajemnych relacji między dziećmi” oraz 2 edycje części trzeciej pn. „Dla rodziców i wychowawców nastolatków uwzględniająca problemy wieku dorastania”. W części drugiej oraz trzeciej szkolenia mogą wziąć udział osoby, które  ukończyły pierwszy etap programu.

Zajęcia będą przeprowadzone w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych, ul Długa 33 w Świdnicy. Konieczne są zapisy w siedzibie ośrodka przy ul Wałbrzyskiej 15, za pośrednictwem pracowników socjalnych. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Program profilaktyczny  prowadzony  jest przez dwóch trenerów: Panią Urszulę Larecką oraz Panią Paulinę Rękas. Obie Panie znajdują się  w bazie realizatorów rekomendowanych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji prowadzony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.