MARZENIA WARTO SPEŁNIAĆ

MARZENIA WARTO SPEŁNIAĆ

rozmowa z Nataszą Caban

W połowie lipca odbył się na Zalewie Szczecińskim rejs polsko ukraiński zorganizowany przez kpt Macieja Krzeptowskiego, który otrzymał na ten cel nagrodę im. Aleksandra Doby w gdyńskich Kolosach(współorganizatorzy i sponsorzy rejsu to: Rotary Club Szczecin, Szczecińska Szkoła Pod Żaglami oraz Centrum Żeglarskie w Szczecinie).

Młodzi ludzie z Polski i Ukrainy przez 10 dni wspólnie żeglowali odwiedzając porty wokół Zalewu ale o tym opowiemy w innym materiale.

Jedną z ciekawych osób, z którymi młodzież spotkała się podczas trwania rejsu była Natasza Caban. Kobieta nad wyraz interesująca, mająca na swoim „koncie” niezwykłe osiągnięcia.

Jest osobą bardzo zajętą, mimo to gdy usłyszała o naszym rejsie, nie wahała się przyjechać i spotkać z naszą młodzieżą.

Okazała się być, mimo potężnego zmęczenia, ciepłą, uśmiechniętą, uważnie słuchającą i szczerze odpowiadającą na pytania osobą. Młodzi ludzie byli nią zauroczeni.

Natasza jest żywą ilustracją powiedzenia Leonida Teligi (pierwszego polskiego żeglarza, który samotnie opłynął świat) „Jeśli się naprawdę czegoś pragnie, jeśli się do tego dąży, laur zwycięstwa musi do nas należeć.”

Natasza tak właśnie podchodzi do stawianych sobie wyzwań.
Kiedyś to był samotny rejs dookoła świata, teraz praca w ekstremalnych warunkach by zgromadzić środki na kolejne wyzwanie. A pracuje remontując, naprawiając wiatraki, jest to zajęcie na wysokościach, w zawieszeniu na 30 metrowych płatach śmigieł, wymagające koncentracji i dokładności. Natasza uważa, że świetnie się w niej realizuje, w wolnych chwilach obmyślając kolejną wyprawę. Już jakiś czas temu zamieniła jacht na motocykl, jeździ wielkim bmw, na którym ma zamiar objechać świat. Właśnie o tym rozmawiam z nią podczas prezentowanego wywiadu.

Będziemy śledzić jej przygotowania oraz przebieg podróży. Każdy może to robić na stronie internetowej https://nataszacaban.pl

W.S.

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.