MDP Z WITOSZOWA DOLNEGO NA 3 MIEJSCU

MDP Z WITOSZOWA DOLNEGO NA 3 MIEJSCU

Zakończyła się druga edycja plebiscytu Gazety Wrocławskiej „Strażak Dolnego Śląska 2018”. Głosowanie trwało od 6 kwietnia do 8 maja. Czytelnicy mogli oddawać swoje głosy za pośrednictwem SMS premium w czterech kategoriach: Strażak ochotnik i jednostka OSP roku, Młodzieżowa drużyna pożarnicza, i Żona/Dziewczyna strażaka OSP. Jest nam miło poinformować, że w kat. Młodzieżowa drużyna roku trzecie miejsce zdobyła MDP Ogniki OSP Witoszów Dolny.

MDP Ogniki to grupa młodzieży Witoszowa Dolnego, która aktywnie bierze udział w życiu jednostki. Od 2 lat reprezentuje Witoszów Dolny w zawodach sportowych. W roku 2017 w ramach projektu „Fajna zabawa, ale poważna sprawa” młodzi adepci OSP podczas zajęć edukacyjno-sportowych zostali zapoznani z pracą strażaka, zasadami pomocy przedmedycznej i sygnałami alarmowymi. Uczuleni zostali również na sprawy związane z bezpieczeństwem i konsekwencjami nieodpowiedzialnych zachowań. Podczas tegorocznych Świąt Wielkanocnych z ogromnym zaangażowaniem podjęli się kontynuowania tradycji obecnej w Polsce od XVIII wieku. W skupieniu stanęli z wartą honorową przy Grobie Pańskim.

Uroczyste wręczenie gratulacji i wyróżnień odbyło się 13 maja na wrocławskim Rynku, z udziałem wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka. Serdecznie gratulujemy.

Wyniki końcowe w poszczególnych kategoriach:

  • Kategoria Strażak ochotnik roku: Kamil Pietrzyk (OSP Kunice), Paweł Kolanko (OSP Siechnice) oraz Tomasz Karmelita (OSP Jeżów Sudecki).
  • Jednostka OSP: OSP Pastuchów, OSP Nowa Wieś Lubińska, OSP Ocice.
  • Młodzieżowa drużyna roku: MDP OSP Sułów, MDP OSP Trzebnice, MDP Ogniki OSP Witoszów Dolny.
  • Dziewczyna/Żona strażaka: Agnieszka Przedwolska (Ujazd Górny), Małgorzata Bajek, (Nadolice Wielkie/Wrocław), Natalia Gniedziejko (Parchów).

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o