Miasteczko rowerowe przy Szkole Podstawowej Nr1, na Osiedlu Zawiszów.

 

Szkoła Podstawowa nr 1 otrzymała miasteczko rowerowe. Jest to drugie takie miasteczko w Świdnicy.

W piątkowe przedpołudnie miało miejsce ważne dla społeczności tej szkoły wydarzenie. Otwarcie miasteczka rowerowego, które powstało dzięki programowi firmy Toyota z Wałbrzycha. Program ten został nazwany ”EKOlogicznie, EKOnomicznie, kreatywnie i aktywnie na dwóch kółkach”.

Toyota nie po raz pierwszy udziela wsparcia wartościowym, społecznym inicjatywom. Ta również zasłużyła na jej uwagę.

Miasteczko powstało na terenie użyczonym przez miasto Świdnica, tuż obok szkoły. Mamy tu pełnowymiarowe rondo kompaktowe z czterema dochodzącymi doń ulicami, z przejściami dla pieszych. Są także znaki drogowe, jednym słowem jest to doskonały model do prowadzenia zajęć z zasad ruchu drogowego.

Otwarcie miasteczka poza częścią oficjalną, podczas której zostali przedstawieni sponsorzy, firmy, instytucje i ludzie bez których projekt ten by nie powstał, miało także część artystyczną. Podczas niej mogliśmy podziwiać występy mażoretek, zespołu dziecięcego oraz popisy dzieci na rowerach i hulajnogach.

Dzięki powstałej w ramach projektu wiacie odpoczynkowej, najbliższe otoczenie szkoły nabrało nowego charakteru a stojak serwisowy do rowerów nadał otoczeniu powagi. Wszystko to pięknie współgra z kompozycją kwiatową zbudowaną w ramach projektu z palet a mnie bardzo ujęły pełne ziarna karmniki rozwieszone na drzewach tuż przy szkolnym budynku, ale to już pewnie poza projektem, po prostu w tej szkole pracują i uczą się wrażliwi ludzie. Aż żal że do takiej szkoły już nie pójdę…

W.S.

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.