21.4 C
Świdnica
wtorek, 30 czerwca, 2026
ttsudety_cien_600
ttsudety_cien_600
ttsudety_cien_600
ttsudety_cien_600
Strona główna Kultura Można już składać wnioski o przyznanie nagród w dziedzinie kultury

Można już składać wnioski o przyznanie nagród w dziedzinie kultury

Można już składać wnioski o przyznanie nagród w dziedzinie kultury

Do 30 czerwca br. można składać wnioski o przyznanie nagród w dziedzinie kultury. Uprawionymi do ich składania są: Komisja Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Rady Miejskiej w Świdnicy, komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego w Świdnicy właściwe do spraw kultury oraz ochrony i konserwacji zabytków, organizacje pozarządowe działające w zakresie kultury w mieście oraz jednostki kultury i oświaty z terenu miasta.

Nagrody indywidualne lub zbiorowe, w formie pieniężnej lub rzeczowej przyznawane
są przez prezydenta miasta wyróżniającym się w twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, których terenem działania jest Świdnica. Mogą je otrzymać artyści, twórcy, organizatorzy przedsięwzięć kulturalnych, popularyzatorzy kultury, pracownicy gminnych jednostek kultury i oświaty.

Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Świdnicy w Referacie Kultury, w terminie do 30 czerwca br. Uchwała wraz z formularzem wniosku w sprawie nagród jest do wglądu w referacie oraz umieszczona na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świdnicy – www.swidnica.bip-gov.info.pl (prawo lokalne).

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.