Narodowe Święto Niepodległości w Świdnicy

Narodowe Święto Niepodległości w Świdnicy, inscenizacja historyczno patriotyczna „Opowiedz Nam Ojczyzno”

W piątkowy poranek Święta Niepodległości, w Świdnicy na Placu Jana Pawła II odbyła się manifestacja patriotyczna. Jej podkreśleniem było wystawienie przez Młodzieżowy Dom Kultury i Świdnicki Ośrodek Kultury inscenizacji pod tytułem „Opowiedz nam Ojczyzno”.

Piękne kostiumy, przekonująca gra aktorska uczestników, piękne interpretacje pieśni patriotycznych. Wszystko to można przypomnieć sobie  i ponownie się wzruszyć oglądając nasz materiał filmowy.

Nie zabrakło też patriotycznych wystąpień polityków.

Bardzo wyważone przemówienie wygłosiła prezydent miasta Beata Moskal-Słaniewska, niestety staroście świdnickiemu Piotrowi Fedorowiczowi taka sztuka się nie udała, czym sprowokował niechętne okrzyki niektórych zgromadzonych, oraz długą i męczącą ripostę posła na Sejm Rzeczypospolitej i ministra PiS Ireneusza Zyski. Na koniec do pojednawczego tonu wróciła poseł na Sejm Rzeczypospolitej Izabela Katarzyna Mrzygłodzka.

Pewnym zaskoczeniem było bardzo emocjonalnie wygłoszone przemówienie, odezwa do mieszkańców Świdnicy przez starszą panią, nie przedstawioną z nazwiska, która w pewnym momencie zawołała „gdzie są mieszkańcy Świdnicy!?” Bo rzeczywiście mieszkańców było bardzo mało…

Całość zarejestrowaliśmy w poniższym materiale.

Ostatnim punktem oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości było złożenie wieńców pod Pomnikiem Zwycięstwa na Placu Grunwaldzkim w Świdnicy.

Tradycyjnym elementem obchodów Narodowego Dnia Niepodległości był już Trzynasty Bieg Niepodległości, który jak zwykle w Rynku się rozpoczął i w Rynku skończył.
Relacja z tego wydarzenia jest tu:

 

W.S.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.