Nowa gra terenowa w Lubachowie i Grodziszczu w Gminie Świdnica

Nowa gra terenowa w Lubachowie i Grodziszczu w Gminie Świdnica

Już niebawem w gminie Świdnica powstaną dwa nowe questy, o Lubachowie i Grodziszczu. QUEST to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania!

Podczas narady w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie mieszkańcy długo dyskutowali nad tematyką gry i trasą jej przebiegu przez miejscowość, tak by pokazać najciekawsze zakątki Lubachowa. Nie obyło się bez wizji terenowej, która zakończyła się na zaporze wodnej w Lubachowie. Jeszcze w październiku gra będzie dostępna dla turystów korzystających z usług Schroniska Młodzieżowego jak i zainteresowanych questowiczów i mieszkańców regionu.

Nowe questy powstaną dzięki realizacji projektu pn. „QUESTING-Odkrywamy tajemnice naszego region”, współfinansowanego przez Zarząd Powiatu Świdnickiego. Na ten cel Stowarzyszenie Sztafeta Pokoleń z Grodziszcza pozyskało dotację w wysokości 2500 zł.  Całkowita wartość projektu wyniesie 4780 zł.

QUESTY – Wyprawy Odkrywców są doskonałym sposobem na promocję regionu, a jedną z ich zalet jest fakt, że można z nich korzystać przy użyciu interaktywnej aplikacji mobilnej na smartfony i tablety. Na portalu www.questy.com.pl jest już  blisko 200 sprawdzonych i działających questów. Serdecznie zapraszamy do odkrywania tajemnic

Janusz Waligóra

Rzecznik Prasowy Urzędu Gminy Świdnica

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o