Strona główna Co w lesie piszczy Nowe prawo łowieckie służy także myśliwym

Nowe prawo łowieckie służy także myśliwym

Nowe prawo łowieckie służy także myśliwym

W ubiegłym tygodniu zostały przyjęte przez Sejm wszystkie poprawki dodane przez Senat do procedowanej właśnie Ustawy Łowieckiej.

Przypomnijmy Sejm przyjął najpierw poprawki wprowadzające kilka istotnych praw cywilizujących polskie łowiectwo, piszemy o tym tu. Senat przyjął dwie bardzo ważne poprawki o których piszemy tu.

Środowiska myśliwskie czuja się urażone, jednak w dłuższej perspektywie czasu z pewnością wyjdą one na dobre całemu środowisku.

Jak pokazują badania niezależnych ośrodków akademickich, akceptowalność myślistwa w polskim społeczeństwie jest jedną z najniższych w Europie (ok. 20%). Przyczyniła się do tego niewątpliwie szeroka kampania informacyjna w internecie i mediach ogólnopolskich o ciemnych stronach tej „rozrywki” czy też „sportu”. Społeczeństwo polskie okazuje się być dojrzałym emocjonalnie i pełnym empatii.

Zmiany w prawie łowieckim mogą przyczynić się do zmiany wizerunku łowiectwa.

Myśliwi od dawna mówią o konieczności reformy we władzach, a nowa ustawa zakazuje pełnienia funkcji kierowniczych w zarządach kół i centralnych przez m.inn. byłych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa i TW. * Spowoduje to wymianę „niewymienialnego” do tej pory zarządu Polskiego Związku Łowieckiego i większości kół. Myśliwi dostali znakomitą okazję do wprowadzenia głębokich reform w funkcjonowaniu własnych struktur i zasad, unowocześnienia, uszczelnienia zasad dopuszczania do kół ludzi przypadkowych, różnych dewiantów, znajdujących ujście trapiących ich emocji w okrucieństwie wobec zwierząt.

*Tajny współpracownik SB o kryptonimie „Kazimierz” pod jakim skrył się w 1983 roku, już po zniesieniu stanu wojennego, obecny łowczy krajowy – przewodniczący Zarządu Głównego PZŁ Lech Bloch. Wówczas inspektor Zarządu Wojewódzkiego PZŁ w Ciechanowie, podpisał zobowiązanie do współpracy. Link do dokumentu

*Prezes Głównego Sądu Łowieckiego Zygmunt Jabłoński, jako sędzia zawodowy w sądzie powszechnym podpisał zobowiązanie i był tajnym współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa.

BRAK KOMENTARZY

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.Cancel reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Exit mobile version