Oficjalne otwarcie Parku Centralnego w nabliższą niedzielę!

Oficjalne otwarcie Parku Centralnego w nabliższą niedzielę!

Zakończyły się prace w Parku Centralnym w Świdnicy. Zadanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Rewaloryzacja terenów zieleni w Świdnicy”, na który miasto pozyskało ponad 7 milionów złotych dofinansowania z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Aby zaakcentować to ważne dla naszego miasta wydarzenie, serdecznie zapraszamy do udziału w symbolicznym przecięciu wstęgi w niedzielę, 9 czerwca o godz. 14.00. Otwarciu towarzyszyć będzie program artystyczny przygotowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Animatorzy zorganizują także gry i zabawy dla najmłodszych.

Przypomnijmy, że zakres zadania obejmował, m.in.: remont i przebudowę ciągów pieszych i rowerowych, montaż obiektów małej architektury (ławek, koszy na śmieci, stojaków rowerowych, koszy na psie odchody), wykonanie instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej, przebudowę, odbudowę i renowację schodów terenowych prowadzących na dawny cmentarz św. Mikołaja i rozarium oraz budowę altanki wraz ze schodami, budowę fontanny centralnej i dwóch fontann pływających, budowę trzech mostów. Na powierzchni ponad 2300 metrów kwadratowych powstało nowe miejsce zabaw dla najmłodszych oraz strefa fitness dla nieco starszych świdniczan.

Obszar objęty rewitalizacją to ponad 12 ha. Łączny koszt zadania wyniósł około 19 mln zł.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o