„OSA” w Komorowie na finiszu!

„OSA” w Komorowie na finiszu!

Są już pierwsze urządzenia na terenie otwartej strefy aktywności w Komorowie, potocznie nazywaną OSA. Już niebawem kolejne pojawią się w Wiśniowej. Na realizację dwóch inwestycji władze gminy pozyskały 75 tys. zł. dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki

OSA w miejscowości Komorów obejmowała montaż urządzeń siłowych, montaż gier: szachy/warcaby, chińczyk, montaż ławek, kubłów na śmieci i stojaka na rowery oraz wykonanie nasadzeń. OSA wykonana została na terenie trawiastym, który jest dopuszczalnym podłożem dla urządzeń siłowych, co powoduje brak konieczności wykonania stref bezpieczeństwa ze żwiru płukanego.

OSA w miejscowości Wiśniowa obejmuje: montaż urządzeń siłowych, montaż zabawowych urządzeń sprawnościowych wraz z wykonaniem stref bezpieczeństwa ze żwiru płukanego, montaż gier: szachy/warcaby, chińczyk, montaż ławek (7 szt.), kubłów na śmieci (6 szt.) i stojaka na rowery, wykonanie nasadzeń oraz bezpiecznego ogrodzenia terenu wraz z bramą wjazdową oraz furtkami.

Celem Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym jest budowa ogólnodostępnych, bezpłatnych stref sportowo-rekreacyjnych, które mają szansę stać się miejscem pierwszej aktywności fizycznej dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych, które podniosą w sposób znaczący estetykę przestrzeni publicznej i poprawią jakość życia mieszkańców danego obszaru.

Janusz Waligóra

Rzecznik Prasowy Urzędu Gminy Świdnica

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o