Paczkomaty zazieleniają

inpost

Paczkomaty zazieleniają

In Post, jedna z największych i najsprawniej działających firm kurierskich postawiła na paczkomaty.

Wielu z nas korzysta z tych coraz „gęściej” posadowionych urządzeń, ponieważ odbieranie i nadawanie paczek za ich pośrednictwem jest zwyczajnie wygodne. Nie trzeba czekać na kuriera, stać w kolejce na poczcie, odbieramy kiedy chcemy i w najbardziej dogodnej maszynie. Dla mnie dodatkowym ułatwieniem jest opcja otwierania skrytki zdalnie przy pomocy telefonu.

Jednak firma, która już osiągnęła praktycznie maksimum możliwości udoskonalania swojej usługi, postanowiła zwrócić się ku środowisku.

Dzisiaj odbyło się telespotkanie przedstawicieli In Post (rzecznik prasowy Wojciech Kądziołka oraz Marta Zalewska, Menedżer ds. Relacji Partnerskich, Dyrektor Programu InPost Green City) z burmistrz miasta Beatą Moskal-Słaniewską, wyjaśniające ową politykę pro środowiskową. Omówiona została na nim realizacja programu wspierania rozwoju polskich miast zgodnie z ideą „Smart City” – poprzez oferowanie ich mieszkańcom szeregu nowoczesnych usług, rozwój optymalnej i ekologicznej sieci Paczkomatów® oraz działania na rzecz poprawy jakości powierza i ochrony klimatu.

Mimo, iż jestem częstym klientem firmy, nad takim aspektem jej funkcjonowania nie zastanawiałem się do tej pory. A przecież już wprowadzenie paczkomatów znakomicie ogranicza ilość kurierów krążących po mieście, a więc zmniejszenie ilości spalin, także z powodu wyłączenia dużej liczny samochodów odbiorców. Zwykle kierujemy nasze przesyłki do urządzeń stojących niedaleko nas lub naszego sklepu, gdzie i tak się udajemy.

Firma idzie dalej, w niedalekiej przyszłości nastąpi wymiana furgonetek spalinowych na elektryczne, co więcej, przy paczkomatach staną stojaki na rowery, zachęcające klientów do korzystania z rowerowego transportu przy odbiorze i nadawaniu paczek.

To nadal nie wszystko, właśnie In Post podpisał z miastem umowę, która szczególnie mnie ucieszyła, otóż paczkomaty będą obsadzane zielenią. Dzięki temu korzystanie z z nich będzie jeszcze przyjemniejsze a znaczenia zieleni w przestrzeni publicznej nie sposób przecenić.

Jest to przykład, jak inteligentne prowadzenie firmy, może przynosić korzyści tak samej firmie jak korzystającym z jej usług ale nie tylko, bo z zieleni wokół paczkomatów skorzystamy wszyscy.

Ciepłe słowa należą się Zarządowi InPost i oby takich przedsiębiorstw było jak najwięcej.

W.S.

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.