Podróż po Świdnicy z prezydentem

Wycieczka z prezydentem po mieście? Czemu nie. Beata Moskal-Słaniewska zaprosiła media do podróży po Świdnicy.

Prezydent miasta Świdnica prezentowała mediom miejsca planowanych inwestycji. Łącznie było osiem przystanków w miejscach, które już niedługo ulegną zmianie.

Pierwszy raz autobus zabrał pasażerów na ul Sikorskiego. Gminna Miasto Świdnica od 4 lat czyniła starania dotyczące wyremontowania tej ulicy. Przekształcenie ul. Sikorskiego na drogę gminna umożliwiło przystąpienie do prac. W planach jest m.in. przebudowa istniejącej nawierzchni asfaltobetonowej, przebudowa pętli autobusowej, budowa jednostronnego chodnika, budowa ścieżki rowerowej, montaż elementów bezpieczeństwa ruchu. Kwota przeznaczona na finansowania to 5.582.464,00 sł w tym dofinansowanie z Województwa Dolnośląskiego oraz Gminy Świdnica.

Następnym przystankiem byla ul. Kliczkowska, gdzie już w listopadzie 2014 roku rozpoczęto prace w zakresie przebudowy. Wybudowana tam zostanie nowa, dwupasmowa droga o szerokości 7 metrów. Powstaną tam również nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Wybudowana zostanie tam nowa kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne. Również część skrzyżowania ulicy Kliczkowskiej z ulicą Kopernika w celu zapewnienia tójkąta widoczności będzie przebudowana. Wykonane zostanie rondo na skrzyżowaniu ulicy Wrocławskiej i Kliczkowskiej.

Środki przeznaczone na realizację zadania w kwocie 1.904.330,00 zł.

Następnie autobus zatrzymał się przy ulicy Westerplatte. Tam Beata Moskal-Słaniewska przedstawiła plany wybudowania mieszkań komunalnych, a w późniejszym czasie prywatyzację. Przedstawiła szereg pomysłów na zagospodarowanie tak dużego obszaru.

Gdy autobus zatrzymał się na placu tysiąclecia, przedstawiono plan na zmianę wizerunku miejsca i konieczną rewitalizację skweru. Wstępne założenia prac projektowych zakładają zachowanie historycznego terenu, łącznie z fontanną i układem dwupoziomowym. Wstępne założenia obejmują również korekte istniejących nasadzeń, i wykonanie nowego oraz oświetlić teren. Możliwe jest wykonanie nowej alejki od ulicy Garbarskiej w miejscu wydeptanego łuku. Jednak jest dylemat czy pomnik niewiadomego pochodzenia zostawić czy jednak usunąć. Na Zagospodarowanie skweru przeznaczone jest 600 tys. zł.

Ostatnią i największą inwestycją jest zagospodarowanie rejonu ulicy Bystrzyckiej-Westerplatte w Świdnicy. Już w 2011 roku został opracowany projekt budowlany na realizację budowy dróg oraz sieci infrastruktury podziemnej. Podmiot zamówienia obejmuje wycinkę drzew kolidujących z realizowaną inwestycją drogową, oznakowanie pionowe i poziome organizacji ruchu dla dróg gminnych, wykonanie skarpy wraz z jej wzmocnieniem. W zamiarze jest również wybudowanie 111 działek pod zabudowę rodzinna i szeregową o powierzchni 16,904 ha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.