Tradycyjnie już pierwszy tydzień sierpnia należał do młodych piłkarzy. Dwunasta edycja rozgrywanego na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Silesian Cup przyciągnęła czterdzieści dziewięć zespołów z Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Łotwy i Czech. Po czterech dniach gier rozdano pięć pucharów w kategoriach U 9, U 10, U 11, U 12 i U 14.
WYNIKI:
Kategoria U 9
Grupa A
- Czernomorec II Odessa 4 10 24:6
- Gryf Świdnica 4 10 13:4
- Piotrcovia Piotrków Tryb. 4 4 8:11
- Orlik Prudnik 4 3 3:12
- Czernomorec III Odessa 4 1 7:22
Grupa B
- Czernomorec I Odessa 4 9 36:7
- Dynamo Ryga 4 9 23:6
- Górnik Nowe Miasto Wałb. 4 9 21:7
- Gryf II Świdnica 4 3 11:26
- Gryf III Świdnica 4 0 1:46
Faza II, grupa I
- Czernomorec II Odessa 2 6 7:2
- Dynamo Ryga 2 3 4:4
- Piotrcovia 2 0 2:7
Faza II, grupa I
- Czernomnorec I Odessa 2 4 7:5
- Gryf I Świdnica 2 4 5:4
- Górnik Nowe Miasto Włb. 2 0 5:8
Faza II, o miejsca 7-10
- Orlik Prudnik 3 9 21:5
- Czernomorec III Odessa 3 4 9:5
- Gryf II Świdnica 3 3 6:8
- Gryf III Świdnica 3 0 5:23
Półfinały: Czernomorec II Odessa – Gryf Świdnica 1:1, k. 2:0; Dynamo Ryga – Cernomorec I 1:1, k. 7:6
Mecz o 5. miejsce: Górnik Nowe Miasto Wałb. – Piotrcovia 3:2
Mecz o 3. miejsce: Gryf – Dynamo 2:2, k. 10:9
Mecz o 1. miejsce: Czernomorec I – Czernomorec 2:0
Najlepszy zawodnik: Łukasz Raciniewski (Górnik N. M. Włb.)
Najlepszy bramkarz: Gleb Nizamov (Czernomorec II)
Najlepszy strzelec: Artem Skoropaw (Czernomorec II)
KATEGORIA U 10
Grupa A
- GKS I Bełchatów 5 12 27:9
- Czernomorec Odessa 5 10 23:8
- Piotrcovia Piotrków Tryb. 5 10 26:8
- SK II Hranice 5 5 23:11
- Sokol Olsany 5 5 16:11
- MKS I Żory 5 0 1:69
Grupa B
- GKS II Bełchatów 5 13 19:7
- FK Smorgon 5 12 26:8
- MKS II Żory 5 9 13:14
- SK I Hranice 5 5 13:17
- Gryf Świdnica 5 3 8:20
- MKS II Żory 5 1 13:26
Faza II, grupa o miejsca 9-12
- Sokol Olsany 3 9 32:4
- Gryf Świdnica 3 6 19:7
- MKS I Żory 3 3 4:26
- MKS III Żory 3 0 5:13
Ćwierćfinały: GKS I Bełchatów – SK I Hranice 8:1, FK Smorgon – Piotrcovia 1:2, Czernomorec Odessa – MKS II Żory 3:1, GKS II Bełchatów – SK II Hranice 4:2
Półfinały: Czernomorec – GKS II 5:1, GKS I – Piotrcovia 2:2, k. 4:3
O miejsca 5-8: SK I Hranice – FK Smorgon 2:4, MKS II Żory – SK II Hranice 7:3
O miejsce 7: SK I Hranice – SK II Hranioce 3:3, k. 4:3
O miejsce 5: FK Smorgon – MKS II Żory 5:2
O miejsce 3: GKS I Bełchatów – GKS II Bełchatów 6:2
Finał: Piotrcovia – Czernomorec Odessa 2:1
Najlepszy zawodnik: Ynis Pashaev (Czernomorec)
Najlepszy bramkarz: Filip Zimowski (Piotrcovia)
Najlepszy strzelec: Tobiasz Mras (GKS Bełchatów)
KATEGORIA U 11
Grupa
- Widok Skierniewice 10 28 27:5
- FK Smorgon 10 16 17:10
- Piotrcovia 10 15 11:11
- Śląsk Wrocław 10 12 14:17
- SK I Hranice 10 8 14:22
- SK II Hranice 10 4 10:28
Najlepszy zawodnik: Kasar Kasiewicz (FK Smorgon)
Najlepszy bramkarz: Miłosz Rymarczyk (Widok Skierniewice)
Najlepszy strzelec: Oskar Walczak (Widok Skierniewice)
KATEGORIA U 12
Grupa
- GKS I Bełchatów 7 17 15:4
- Sokol Olsany 7 16 18:3
- AP Żyrardów 7 12 11:9
- MKS Żory 7 11 15:6
- Polonia-Stal Świdnica 7 11 20:5
- GKS II Bełchatów 7 7 8:13
- FK Smorgon 7 2 7:24
- Gryf Świdnica 7 1 1:31
Półfinały: GKS I Bełchatów – MKS Żory 0:1, Sokol Olsany – AP Żyrdrdów 2:0
O miejsca 5-8: Polonia-Stal Świdnica – Gryf Świdnica 5:0, GKS II Bełchatów – FK Smorgon 3:0
O miejsce 7: Gryf Świdnica – FK Smorgon 0:0, k. 3:1
O miejsce 5: Polonia-Stal Świdnica – GKS II Bełchatów 3:2
O miejsce 3: GKS I Bełchatów – AP Żyrardów 7:0
Finał: Sokol Olsany – MKS Żory 3:0
Najlepszy zawodnik: Piotr Krupiński (MKS Żory)
Najlepszy bramkarz: Ondrej Lobodas (Sokol Olsany)
Najlepszy strzelec: Adam Spangr (Sokol Olsany)
KATEGORIA U 14
Grupa A
- GKS I Bełchatów 5 15 34:1
- AP II Żyrardów 5 10 11:4
- Kadra Lubuskiego ZPN 5 7 9:9
- FK Smorgon II 5 5 6:24
- AP Gliwice 5 4 4:18
- FK Kaliningrad 5 1 1:11
Grupa B
- FK I Smorgon 5 12 18:1
- Dynamo Ryga 5 8 10:4
- GKS II Bełchatów 5 8 8:5
- Orzeł Ząbkowice 5 8 5:10
- AP I Żyrardów 5 3 3:17
- OKS Olesno 5 3 3:10
Grupa o miejsca 9-12
- OKS Olesno 3 9 11:0
- FC Kaliningrad 3 6 4:1
- AP I Gliwice 3 3 3:6
- AP I Żyrardów 3 0 0:11
Ćwierćfinały: GKS I Bełchatów – Orzeł Ząbkowice 1:0, AP II Żyrardów – GKS II Bełchatów 1:0, Kadra Lubuskiego ZPN – Dynamo Ryga 0:0, k. 1:3, FK Smorgon I – FK Smorgon II 5:0
O miejsca 5-8: Kadra Lubuskiego – FK Smorgon II 7:1, Orzeł Ząbkowice – GKS II Bełchatów 0:3 (vo)
Półfinały: GKS I Bełchatów – AP II Żyrardów 3:0, Dynamo Ryga – FK Smorgon 0:0, k. 3:1
O miejsce 7: FK Smorgon II – Orzeł Ząbkowice 3:0
O miejsce 5: GKS II Bełchatów – Kadra Lubuskiego ZPN 0:0, k. 4:3
O miejsce 3: AP II Żyrardów – FK I Smorgon 0:0, k. 7:6
Finał: GKS I Bełchatów – Dynamo Ryga 1:0
Najlepszy zawodnik: Jegors Novikovs (Dynamo Ryga)
Najlepszy bramkarz: Kewin Komar (GKS I Bełchatów)
Najlepszy strzelec: Kacper Sionkowski (GKS I Bełchatów)