Strona główna Kultura „PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ” – Świdnickie Biblioteczki Społeczne

„PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ” – Świdnickie Biblioteczki Społeczne

książki

„PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ” –
Świdnickie Biblioteczki Społeczne

W Świdnicy, w miejscach publicznych, powstają biblioteczki społeczne w ramach projektu Fundacji „Ogrody Edukacyjne” Centrum Aktywności Obywatelskiej. Autorką projektu „Podziel się książką” jest Anna Wysocka-Gazda – trenerka, tutorka, liderka działań społecznych, założycielka „Ogrodów Edukacyjnych”.

Każda książka z biblioteczki społecznej ma zieloną naklejkę z napisem „PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ” oraz pieczęć z napisem: „Ogrody Edukacyjne Centrum Aktywności Obywatelskiej PODZIEL SIĘ KSIĄŻKĄ”. W środku znajduje się również zakładka promująca Świdnicę, ze specjalną dedykacją prezydent miasta. Książki umieszczone są w drewnianych, zielonych skrzynkach wykonanych przez rękodzielników.

– Biblioteczki społeczne działają na zasadzie bookcrossingu. Znaleźliście w skrzynce książkę dla siebie? Poczytajcie na miejscu, w czasie spaceru po naszym pięknym mieście lub zabierzcie ze sobą do domu. Można ją także przekazać komuś znajomemu lub dać jej na zawsze miejsce w swoim domu. Można również odnieść ją do dowolnej skrzyneczki. Bookcrossing to bezinteresowna przyjemność dzielenia się literaturą – mówi Magdalena Okniańska, kierownik Referatu Organizacji Pozarządowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Książek w zielonych skrzyneczkach nigdy nie zabraknie, gdyż zasoby biblioteczek będą na bieżąco uzupełniane.

Gdzie można znaleźć zielone biblioteczki społeczne?

Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw Rynek 39/40
Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych ul. Długa 33
Restauracja Wołowina ul. Wrocławska 1
Urząd Miasta Świdnica ul. Armii Krajowej 49
Klub Seniora na Zawiszowie ul. Władysława Łokietka 13
Kawiarnia No Sugar Cafe ul. Basztowa 1
Sklep OUTLET – Rynek 6

Jeżeli chcą Państwo, żeby zielona biblioteczka społeczna zaistniała gdzieś bliżej Was, to napiszcie o tym na adres mailowy: k.piotrowska@um.swidnica.pl proponując miejsce w restauracji/sklepie/biurze czy innym lokalu, do którego mają dostęp świdniczanie. A jeżeli macie w domu książki, które chcecie przekazać do naszych wspólnych biblioteczek, to dzwońcie na nr telefonu „Ogrodów Edukacyjnych” – 539 345 644.
– Zielone skrzyneczki pojawiły się w mieście po to, żeby żadna książka nie kurzyła się zapomniana na strychu, czy w piwnicy. Żebyśmy mieli tematy do rozmów z innymi i możliwość spotkania się w krainie wyobraźni a także na świdnickich szlakach, w czasie wypraw „Poszukiwaczy Zaginionych Książek”. Twórzmy biblioteki społeczne, przekazujmy sobie kolejne książki. Pamiętajmy: czytanie to wiedza i fantastyczny sposób na trenowanie i rozwój umysłu – dodaje Magdalena Okniańska.

Projekt „Ogrodów Edukacyjnych” realizowany jest w Partnerstwie z Urzędem Miejski w Świdnicy – Referatem Organizacji Pozarządowych oraz Miejską Biblioteką Publiczną im. Cypriana Kamila Norwida w Świdnicy.

Magdalena Dzwonkowska
Rzecznik Prasowy
Urzędu Miejskiego w Świdnicy

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Exit mobile version