Rewaloryzacja emerytur w 2021, różne scenariusze jeszcze są możliwe…

Rząd PiS oznajmił niedawno, że wskaźnik waloryzacji świadczeń na rok 2021 wyniesie 3,84 proc. Tym samym minimalna emerytura miałaby wzrosnąć od marca przyszłego roku jedynie o 37 zł. To niestety niewiele.

Jednak, jak zapewnia wiceminister Stanisław Szwed, w przyszłym roku przewidywana jest waloryzacja kwotowo procentowa.

Oznacza to, że otrzymujący najniższe emerytury otrzymają dodatkowo 70 zł brutto czyli 56 zł netto.

Takiego rozwiązania oczekują tak wazni politycy PiS jak sami emeryci, szefowa Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów podkreśla, że liczy na satysfakcjonującą emerytów waloryzację kwotowo procentową.

– Domagamy się, aby wskaźnik waloryzacji oprzeć nie o 20 proc. ale 50 proc. realnego wzrostu wynagrodzeń. Oznacza to wzrost wskaźnika waloryzacji do 4 proc. i podwyżki świadczeń wyższe o kilka zł – mówi Renata Górna, dyrektor wydziału polityki społecznej w OPZZ.

Chcemy zwiększenia wskaźnika procentowego i wzywamy rząd do waloryzacji kwotowej najniższych emerytur, bo nie mogą być podwyższane tylko procentowo – mówi Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność”.

Jaka by nie była ta podwyżka, podatek od emerytury zostaje, a przecież, jak mówi moja znajoma emerytka, nie muszą nam nic dawać, niech tylko przestaną zabierać!

W.S.

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.