Ruszyły zapisy na pidżamowy bieg!

Ruszyły zapisy na pidżamowy bieg!

Najbardziej kolorowa impreza w Świdnicy ponownie umili czerwcową niedzielę mieszkańcom i sportowcom z naszego powiatu. Czwarta edycja Charytatywnego Biegu „Budzik w PiDżamie” odbędzie się 28 czerwca na Osiedlu Zawiszów. Dziś ruszyły zapisy!

Bieg Budzika to jedyne takie wydarzenie w naszej okolicy. Zawodnicy biegają w pidżamach i strojach superbohaterów, a na terenie Hali Sportowej i Stadionu Lekkoatletycznego „Zawiszów” co roku czekają na wszystkich dmuchańce, pyszne ciasta, licytacje i wiele innych atrakcji. – Robimy to z myślą o lokalnej społeczności – podkreśla Anna Jaworska, prezes świdnickiego Stowarzyszenia „Budzik” i dyrektor biegu. – Naszym wydarzeniom zawsze towarzyszy cel charytatywny i tak też będzie w tym roku. Na razie jednak dozujemy informacje, a nazwiska dzieci, którym będziemy pomagać w tym roku podamy za jakiś czas.

Organizatorzy nie ujawniają też wszystkich szczegółów dotyczących przewidzianych atrakcji. – Zapewniamy jednak, że każdy znajdzie coś dla siebie – uspokaja Justyna Wojciechowska, członek świdnickiego stowarzyszenia. – To będzie, jak co roku, impreza dla zawodowców i amatorów biegania, ale także całych rodzin. Chcemy zjednoczyć naszą społeczność na wspólnej zabawie, która przyniesie też konkretny cel – pomoc potrzebującym dzieciom. Podczas tegorocznego Biegu Budzika odbędą się oczywiście licytacje, loteria, a na terenie naszego pidżamowego miasteczka staną dmuchańce czy trampoliny dla dzieci.

Czwarta już edycja Charytatywnego Biegu „Budzik w PiDżamie” odbędzie się w ostatnią niedzielę czerwca. Rozpoczną ją biegi dla dzieci, których start przewidziano na godzinę 10:30. Bieg główny, którego trasa będzie biegła przez Park Strzelnica, wystartuje o godzinie 12:00, a 5 minut później ruszy Nordic Walking. Organizatorzy biegu ruszyli dziś z zapisami. – Od ostatniej edycji podjęliśmy dużo ważnych decyzji, które znacznie usprawnią naszą pracę, a to przełoży się na wygodę zawodników – mówi Natalia Budzyńska, wiceprezes Stowarzyszenia „Budzik”. – Dziś oficjalnie wystartowaliśmy z zapisami i to z wielkim przytupem! Mamy własną stronę, na której każdy znajdzie najważniejsze informacje, listę zawodników, galerie z poprzednich lat, ale co najważniejsze – zapisze się na nasze wydarzenie. Jesteśmy jedynymi w regionie, którzy oferują to swoim zawodnikom.

Podczas ubiegłorocznej imprezy organizatorom udało się zebrać 12 tys. złotych na leczenie dwójki dzieci – Julii i Gracjana. Wspierało ich w tym wiele osób, m.in. Jurek Owsiak, Robert Korólczyk czy Joanna Przetakiewicz. Czy w tym roku uda się przewyższyć tę kwotę? – Liczymy na to z całych serc, dlatego już dziś zapraszamy wszystkich do zapisywania się na biegi – mówią organizatorzy. – Niech wszyscy świdniczanie zarezerwują sobie czas na ostatnią niedzielę czerwca, wskoczą w pidżamy i wspólnie z nami świętują rozpoczęcie wakacji!

Stowarzyszenie „Budzik” przewidziało dla uczestników trzy formuły: Bieg Główny i Nordic Walking trasą o długości około 6 km (dla roczników 2003-2005 około 3 km) oraz biegi dla dzieci, w których długości wynoszą od 50 do 800 m. Najmłodsi zawodnicy mogą mieć 3 latka, a najstarsi… – Nie przewidujemy górnej granicy! – dodają z uśmiechem organizatorzy. Zapisy prowadzone są na stronie www.bieg.stowarzyszenie-budzik.pl. Tam również dostępne są wszystkie regulaminy. Zapraszamy!

Fot.: Budzik w PiDżamie / Małgorzata i Piotr Niewada, M. P. Niewada Fotografia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.