Strona główna Kultura Sobotnie urodziny Tantuy w rytmach etno-folk i z warsztatami

Sobotnie urodziny Tantuy w rytmach etno-folk i z warsztatami

Już od 10 lat tworzą muzykę niestandardową, bazującą na instrumentach etnicznych z całego świata. Świdnicka Tantua wystąpi w sobotę w Sali Teatralnej ŚOK. Ich koncert to nie jedyne wydarzenie zaplanowane na ten dzień.

Sobotni jubileusz Tantuy rozpocznie się o 12:30 w Galerii Fotografii od familijnych warsztatów plastyczno-konstrukcyjnych, podczas których dzieci z opiekunami będą tworzyć berimbau – jednostrunowe instrumenty muzyczne, pochodzenia afrykańskiego. Ze względu na duże zainteresowanie trwają zapisy na dodatkowe zajęcia w sobotę 3 marca. Warsztaty poprowadzi Witek Kowaliszyn z Tantuy. 

Kolejne warsztaty, tym razem gry na afrykańskich bębnach djembe, rozpoczną się o 15:00 w „sali lustrzanej” w budynku ŚOK (Rynek 44). Chętni, bez względu na wiek, mogą się jeszcze zapisywać. Zajęcia poprowadzi Kuba Lichwa z wrocławskiej Rytmoteki. Uczestnicy zajęć dołączą na scenie do Tantuy podczas ich występu. 

Tantua rozpocznie występ w Sali Teatralnej ŚOK o 19:00 (wstęp od 18:30). Choć zespołowi najbliżej jest do stylistyki etno czy folk, to cel jaki przyświeca twórcom wykracza poza ramy tych gatunków, kierując się w stronę form bardziej współczesnych. Tantua tworzy na koncertach magiczną atmosferę, dając słuchaczom możliwość obcowania z muzyką spoza tzw. „głównego nurtu”, w której liczy się przede wszystkim świeżość brzmienia i autentyczność przekazu. a

Koncert podzielony będzie na 2 części. Występ będzie wzbogacony o wizualizacje a na scenie pojawią się gościnnie dawni muzycy zespołu. W holu Sali Teatralnej będzie można obejrzeć też prace plastyczne Witka Kowaliszyna.

Tantua wystąpi w składzie:
Witek Kowaliszyn – spiritus movens, multiinstrumentalista (instrumenty etniczne), twórca i budowniczy wielu instrumentów w zespole
Paweł Cychowski – gitar akustyczna, elektryczna
Artur Korzekwa – perkusja, perkusjonalia, przeszkadzajki
Viktoriia Kholod – wokalizy, śpiew w języku ukraińskim
Darek Miziarski – instrumenty klawiszowe, samplery

Udział w warsztatach jest bezpłatny (obowiązują zapisy mailowe do piątku!) a bilety na koncert kosztują 10 zł. Uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół średnich będą mogli kupić tańsze wejściówki w cenie 1 zł w ramach akcji „100 groszy na 100-lecie” (związanej z tegoroczną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości). Zniżka obowiązuje po okazaniu legitymacji szkolnej.

/ŚOK

BRAK KOMENTARZY

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.Cancel reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Exit mobile version