Świdnica ,,Gminą na 5!” !

Świdnica otrzymała tytuł ,,Gmina na 5!” w najnowszej odsłonie rankingu przygotowanego przez Instytut Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Spośród 648 zakwalifikowanych do przebadania gmin nagrodzono 59 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 5 z województwa dolnośląskiego. Za Świdnicą uplasowały się m.in. takie miasta jak: Wrocław, Gdynia, Świnoujście czy Poznań.

Ranking ocenia gotowość jednostek samorządu terytorialnego do obsługi inwestorów drogą elektroniczną. Badanie przeprowadzono w pierwszym kwartale tego roku. Studenci SGH w Warszawie sprawdzali, jak urzędy gminne z całego kraju kontaktują się z potencjalnymi inwestorami. W tym celu wcielili się w rolę tajemniczych klientów oceniając jakość kontaktu mailowego z urzędnikami odpowiedzialnymi za relacje z biznesem. Zespół badawczy także przyglądał się stronom internetowym urzędów w całej Polsce. Testowano czy mają one swoje wersje obcojęzyczne, ile trwa oczekiwanie na odpowiedź wysłaną mailem oraz czy jest ona kompletna. Urzędnikom zadawano szczegółowe pytania i analizowano odpowiedzi

– Ranking ten miał na celu wyłonienie samorządów charakteryzujących się ponadprzeciętną jakością obsługi interesantów. I spisaliśmy się tutaj na piątkę. Wielkie podziękowania należą się moim urzędnikom – osobom kompetentnym, wykształconym, z ogromną wiedzą i kulturą osobistą. Tworzymy wspaniały zespół pracowników, co zawsze podkreślam podczas spotkań z nimi – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się w czwartek, 11 maja w czasie konferencji ,,Forum Gmin na 5!” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Nagrodę w imieniu miasta odebrał zastępca prezydenta, Marek Suwalski.

/UM Świdnica

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.