„Świdnica na rowery” już w niedzielę! Zapisy zakończone!

„Świdnica na rowery” już w niedzielę! Zapisy zakończone!

Zakończyły się internetowe zapisy na jedną z największych imprez rekreacyjnych w mieście, jaką jest Rajd Rowerowy połączony z piknikiem. Do 6 maja zapisało się prawie 1300 osób. Od środy, 8 maja do soboty, 11 maja w Wieży Ratuszowej, w godzinach od 10.00 do 18.00, pierwsze 1000 osób, które zapisały się na wydarzenie, będzie mogło odebrać opaski startowe koloru zielonego uprawniające do otrzymania pamiątkowej koszulki, poczęstunku i losowania nagród. Pozostali uczestnicy zgłoszeni poprzez formularz również otrzymają opaski, jednak koloru niebieskiego, które uprawniać będą do poczęstunku oraz do wzięcia udziału w losowaniu nagród.

Rajd rowerowy startuje 12 maja o godz. 10.00 spod Bosmanatu nad Zalewem Witoszówka. Osoby, które zapisały się na rajd, a nie zdążyły odebrać opaski w Wieży Ratuszowej, będą mogły tego dokonać w punktach ustawionych przy Bosmanacie od godz. 9.00 do godz. 9.45. Tegoroczna trasa rajdu wynosi ok. 8,5 kilometra. Meta zaplanowana została tradycyjnie na terenie ŚOSiR przy ul. Śląskiej. O bezpieczeństwo przejazdu uczestników dbać będzie grupa pilotów, Policja oraz Straż Miejska. Trasę przejazdu ilustruje załączona mapka.

Po ukończeniu rajdu, w wyznaczonym punkcie na terenie ŚOSiR, opaski w kolorze zielonym będzie można wymienić na pamiątkowe koszulki, wraz z którymi uczestnicy otrzymają kupony na przygotowany poczęstunek i losowanie nagród. Osoby posiadające opaskę w kolorze niebieskim w wyznaczonych punktach będą mogły wymienić ją na kupon uprawniający do poczęstunku oraz losowania nagród.

W programie przewidziano m.in. pokazy rowerowego freestylu, pokazy fitness, trening funkcjonalny, znakowanie rowerów przez Policję, miasteczko rowerowe dla dzieci, dmuchańce, poczęstunek dla uczestników (ogródek owocowo – warzywny) oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o