Strona główna Newsy Świdnica przywita włodarzy z całego kraju!

Świdnica przywita włodarzy z całego kraju!

W najbliższy weekend, 26-28 stycznia do Świdnicy przyjadą prezydenci i prezydentki, burmistrzowie oraz burmistrzynie zrzeszeni w tzw. „Sieci progresywnych”. Włodarze spotkają się w naszym mieście, aby wymienić się doświadczeniami w temacie estetyki miejskiej, w której Świdnica ma duże sukcesy oraz podsumować dotychczasową działalność stowarzyszenia. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Fundacją im. Friedricha Eberta w Warszawie.

Na zaproszenie Prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej do naszego miasta przyjadą: Robert Biedroń – Prezydent Słupska, który opowie o swojej książce podczas spotkania autorskiego „Pod prąd” w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w piątek o godzinie 18.00. Beata Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Marek Materek – Prezydent Starachowic, Daniel Kozdęba – Prezydent Mielca, a także Marcin Bazylak – Wiceprezydent Dąbrowy Górniczej, Tomasz Trela Pierwszy Zastępca Prezydenta miasta Łodzi, Anna Mackiewicz Zastępca Prezydenta Bydgoszczy, Jolanta Fierek – Burmistrz Czerska, Mateusz Klinowski – Burmistrz Wadowic, Rafał Kukla – Burmistrz Gorlic, Arkadiusz Nowalski – Burmistrz Sejn, Elżbieta Radwan – Burmistrz Wołomina, Olga Roszak-Pezała – Burmistrz Mielna oraz Monika Trzcińska – Burmistrz Braniewa.

Poprzednie edycje tego wydarzenia, mające miejsce w Słupsku, Ostrowie Wielkopolskim, Wadowicach czy Sejnach, stanowiły okazję do przedyskutowania doświadczeń i wyzwań stojących przed osobami, które postawiły na realizację progresywnej polityki w samorządach. W Świdnicy włodarze zapoznają się z założeniami polityki reklamowej, estetyki miejskiej i jej znaczenia, która od miesięcy z sukcesami realizowana jest w naszym mieście. Ponadto poznają praktyczne rozwiązania programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” bazującego na współpracy samorządu z lokalnymi przedsiębiorcami na rzecz młodzieży.

Zwieńczeniem spotkania progresywnych samorządowców będzie wspólna praca nad założeniami tzw. „Deklaracji Świdnickiej”, w której zawarte zostaną zasady racjonalnego gospodarowania przestrzenią publiczną, aby była ona wielofunkcyjna i nieprzeskalowana. Uroczyste podpisanie dokumentu oraz konferencja prasowa poprzedzająca wydarzenie, zaplanowane jest w niedzielę, 28 stycznia o godzinie 12:30 w Muzeum Dawnego Kupiectwa.

BRAK KOMENTARZY

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.Cancel reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Exit mobile version