Świdniccy uczniowie wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego

Świdniccy uczniowie wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego

Jak planować swoją edukacyjną i zawodową przyszłość i jak wybrać zawód odpowiedni do posiadanych predyspozycji? Dlaczego praca odgrywa tak ważną rolę w życiu każdego człowieka i czemu warto poszukać jej właśnie w Świdnicy? Te zagadnienia nie są już tajemnicą dla uczestników tegorocznej edycji konkursu „Zalogowani”, którzy wzięli udział w warsztatach z doradztwa zawodowego.

W każdej szkole, która uczestniczy w konkursie, odbyły się cztery dwugodzinne spotkania z profesjonalnym doradcą zawodowym. Uczniowie poznali najszybciej rozwijające się gałęzie gospodarki oraz najnowsze trendy na krajowym i lokalnym rynku pracy, w tym zawody, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Dowiedzieli się, gdzie najłatwiej znaleźć aktualne informacje o nowych kierunkach kształcenia i ofertach pracy. Rozwiązując specjalnie przygotowane testy, mogli poznać swoje mocne strony i predyspozycje zawodowe, co z pewnością ułatwi im podejmowanie trafnych decyzji na dalszych etapach nauki i wyboru zawodu. Prowadzący warsztaty doradca tłumaczył, jak ważne jest zdobycie wykształcenia w kierunkach przydatnych lokalnym przedsiębiorcom.

W zajęciach podzielonych na cztery bloki tematyczne udział wzięło prawie 200 ósmoklasistów z 10 świdnickich szkół podstawowych: SP 1, SP 2, SP4, SP6, SP8, SP105, SP 315, Szkoły Społecznej, Szkoły „Bliżej Dziecka” oraz Szkoły „Rzemieślnik”.

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.