Świdniczanka zadebiutowała powieścią psychologiczną

Świdniczanka zadebiutowała powieścią psychologiczną

Co kryje się w „Kuli”? Niewidzialna kula, którą czasami budujemy wokół siebie zadaje prawdziwy ból. Bez pomocy specjalistów trudno się z niej uwolnić. Łucja Jaksz Alves przekonuje, że pomoc specjalistów to nie wstyd.

Akcja powieści dzieje się czasach, kiedy niewiele mówiło się o zaburzeniach psychicznych, depresji, fobiach i lękach lub nie mówiło się wcale. Dzisiaj, pomimo postępu edukacji i wiedzy w tym zakresie, w pewnych środowiskach wciąż nie jest łatwo. Książka ma przełamać stygmat, że wizyta u psychologa, psychiatry, seksuologa czy terapeuty to wstyd.

Czas zacząć dbać o siebie na każdym poziomie, nie tylko fizycznym. Oba z nich są tak samo ważne, a lekceważenie sytuacji, kiedy jeden – nieważne który – niedomaga, jest krzywdą wyrządzaną samemu sobie i brakiem świadomości.

Łucja Jaksz Alves jest Świdniczanką i kocha Świdnicę pomimo, iż od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii. Aktualnie spełnia się w pracy, która daje jej wiele szczęścia – zajmuje się osobami z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną, opiekuje się nimi i wspiera w ich codziennym życiu. Interesuje się psychologią i rozwojem duchowym. Ważne są dla niej zagadnienia zdrowia psychicznego, wspieranie go i kultywowanie tolerancji dla osób chorych psychicznie.

 

Opis książki:

Wiktoria, młoda dziewczyna zmagająca się z traumami dzieciństwa, nie potrafi poukładać sobie życia. Nawarstwiające się lęki i negatywne emocje sprawiają, że traci wszystko, co było dla niej ważne – swoich bliskich, pasję do pracy, własną tożsamość, wreszcie kontakt z rzeczywistością. Niczym zamknięta w niewidzialnej dla innych kuli, nieustannie szamocze się ze swoimi bolesnymi wspomnieniami, nie potrafiąc wyjść poza mury więzienia, które sama sobie zbudowała. Bo jak wydostać się z czegoś, czego tak naprawdę nie ma?

Ta niezwykle sugestywna, poruszająca powieść utrzymana w klimacie mrocznej fantastyki opowiada o nadziei czerpanej z woli przetrwania, a także odwadze i determinacji, jaką trzeba mieć, by odnaleźć prawdę o sobie.

Książka jest dostępna na: https://zaczytani.pl/ksiazka/kula,druk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.