Udało się! Świdnickie lodowisko – modernizacją roku!

Udało się! Świdnickie lodowisko – modernizacją roku!

Lodowisko Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji znalazło się w finale XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku 2017”. Głosowanie odbywało na stronie internetowej organizatora konkursu od 4 lipca do 9 sierpnia. Codziennie można było oddać jeden głos. Z liczbą 3316 głosów – udało się! Świdnickie lodowisko zajęło pierwsze miejsce w plebiscycie. Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego. Patronat nad wydarzeniem objęły między innymi: Ministerstwo Infrastruktury, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Główny Inspektor Ochrony Środowiska, Ministerstwo Sportu i Rekreacji czy Pełnomocnik Rządu ds Osób Niepełnosprawnych.

Rywalizacja przebiegała w dwunastu kategoriach. Świdnickie lodowisko rywalizowało w grupie „sport i rekreacja”. Rywalami naszego obiektu w walce o tytuł „Modernizacji Roku” byli: bawialnia w Będzinie, kryte lodowisko w Ostrowie Wielkopolskim, kryta pływalnia w Oświęcimiu oraz wielofunkcyjne lodowisko w Ostrowi Mazowieckiej.

Przypomnijmy, że po zakończonej w 2017 roku inwestycji modernizacji lodowiska, obiekt pełni funkcję hali sportowo-widowiskowej. Otoczona bandami arena przystosowana jest zarówno do rekreacyjnej jazdy na łyżwach jak również zawodów sportowych na lodzie (hokej, jazda figurowa, curling itp.). Poza sezonem zimowym jest możliwość rozłożenia specjalnej nawierzchni i adaptacji areny na rolkowisko. Trybuny są w stanie pomieścić 750 widzów. Inwestorem była Gmina Miasto Świdnica, wykonawcą Zakład Ogólnobudowlany Tadeusz Broński, zaś projektantem Pracownia Projektowa Archikon ze Świdnicy.

W imieniu Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli oddać swój głos i przyczynić się do wygranej.

Gratulacje!

 

zdjęcie, źródło: http://sport.swidnica.pl