Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolach

Wakacje to czas wypoczynku dla dzieci, ale to także czas na przygotowanie budynków oświatowych na kolejny rok szkolny. W przedszkolach i szkołach prowadzonych przez miasto Świdnicę przeprowadzane są częściowe remonty, których łączy koszt to ponad 1 milion 700 tysięcy złotych.

Wykonanie nowej sieci internetowej, naprawa dachu, remont systemu alarmowego, montaż domofonów i remont placu zabaw za kwotę prawie 130 tysięcy złotych – to prace, które realizowane będą w Szkole Podstawowej nr 1. Część z nich wykonywana będzie także jesienią. 75 tysięcy złotych kosztować będzie modernizacja szatni i remont instalacji wodnej w obiekcie sportowym w Szkole Podstawowej nr 4. Drobne prace tynkarskie malarskie, elektryczne i instalacyjne zaplanowano w Szkole Podstawowej nr 6. Wyceniono je na 20 tysięcy złotych.          W Szkole Podstawowej nr 8 przeprowadzona będzie największa inwestycja, czyli remont pomieszczeń piwnicznych w jednym z budynków. Koszt tego zadania to ponad 1 milion złotych. Prace rozpoczną się najprawdopodobniej we wrześniu, po wyborze wykonawcy.

Miejskie przedszkola również czeka wiele remontów. W przedszkolu nr 16 przeprowadzony zostanie remont stołówki, sali gimnastycznej i dwóch gabinetów. Prace te wyceniono na 115 tysięcy złotych. W  przedszkolu nr 6 uzupełnione zostanie pokrycie dachowe, zaplanowano także prace malarskie, tynkarskie i wymianę wykładziny podłogowej w dwóch salach. Natomiast w przedszkolu nr 14 za kwotę 30 tys. zł przeprowadzony zostanie remont łazienek i sanitariatów. W przedszkolu nr 15 zakupione i zamontowane zostaną nowe urządzenia zabawowe. W pozostałych placówkach dydaktycznych zaplanowano drobne prace naprawcze. Koszt remontów w przedszkolach to prawie 266 tysięcy złotych.

W Młodzieżowym Domu Kultury za ponad 19 tysięcy wymienione zostaną drzwi wewnętrzne.

 

Magdalena Dzwonkowska

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

 

 

 

 

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.