Za nami kolejny bieg na orientację w Świdnicy!

Za nami kolejny bieg na orientację w Świdnicy!

W minioną niedzielę po treningu zorganizowanym przez Świdnicką Grupę Biegowa, uczestnicy dotarli do Parku Młodzieżowego, gdzie odbyła się kolejna edycja Biegu na Orientację.

Akcja polegała na odnalezieniu, w jak najkrótszym czasie, zaznaczonych na mapie punktów kontrolnych.

Udział w wydarzeniu był bezpłatny i skierowany nie tylko do biegaczy, ale wszystkich mieszkańców, tych dużych i tych mniejszych. Bieg na orientację zorganizował Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej na ultra nowoczesnym sprzęcie elektronicznym weryfikującym przebiegnięcie trasy i czas.

Po zakończonym biegu , na uczestników czekał poczęstunek z grilla przygotowany przez świdnickich Harcerzy przy pomocy Prezydent Beaty Moskal Słaniewskiej, oraz napoje.

Bieg ten można potraktować, jako przygotowanie do Mistrzostw Polski w Biegach na Orientację, które w dniach 21-23 września tego roku odbędą się w Świdnicy i Złotym Lesie. W ramach tego wydarzenia w Parku Centralnym zorganizowane będą otwarte mistrzostwa mieszkańców Świdnicy.

Przypominamy – teren Parku Młodzieżowego został w ramach projektu „Orientuj się w Świdnicy” zagospodarowany dwunastoma stałymi punktami kontrolnymi, z których korzystać można przez cały rok.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o