W Zamku Książ na stałe zagości muzyka

Już w najbliższą niedziele 10 września o godz. 19.00 Salę Maksymiliana w Zamku Książ wypełnią dźwięki muzyki w wykonaniu Książęcej Orkiestry Salonowej pod batutą Jerzego Koska.

Będzie to pierwszy ,uroczysty i najważniejszy koncert inaugurujący cały sezon koncertowy w Zamku Książ.

Z tej okazji będą mogli Państwo usłyszeć z towarzyszeniem K.O.S. Jarosława Nadrzyckiego ,który zagra dla Państwa koncert skrzypcowy J. S. Bacha a-moll oraz T. Vitali-Chaccone.

W wykonaniu samej orkiestry usłyszymy P. Czajkowskiego Serenade oraz E. Griega Suitę z czasów Holberga.

Jarosław Nadrzycki w wieku 12 lat zadebiutował wykonując Fantazję „Carmen” P. Sarasatego z Orkiestrą Konserwatorium Moskiewskiego w Wielkiej Sali Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie. Jest zwycięzcą wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów skrzypcowych m.in. w Erewaniu – im. Arama Chaczaturiana, w Bukareszcie – im. G. Enescu, w Berlinie – im. Maxa Rostala, w Wilnie – im. J. Heifetza, w Varallo – „Valsesia Musica” , oraz Haverhill Sinfonia Soloist Competition w Wielkiej Brytanii. Był również  laureatem konkursu im. T. Vargi w Martigny (Szwajcaria), konkursu im. B. Brittena w Londynie i konkursu im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

W 2011 roku dzięki staraniom Towarzystwa im. Henryka Wieniawskiego W Poznaniu, nakładem firmy fonograficznej DUX ukazała się płyta nagrana przez artystę wspólnie z pianistą Tadashi Imai z utworami Enescu, Prokofiewa, Tartiniego i Wieniawskiego, zyskując bardzo pochlebne recenzje m.in. brytyjskiego magazynu The Strad.

Wstęp WOLNY