Zapraszamy na 12. Bieg Niepodległości w Świdnicy!

bieg niepodleglosci

Zapraszamy na 12. Bieg Niepodległości w Świdnicy!

Dwa tygodnie pozostały do 12. Biegu Niepodległości. Tradycyjnie 11 listopada zapraszamy świdniczan do Rynku, aby w rekreacyjnym biegu uczcić 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uczestników czeka półtora tysiąca pamiątkowych koszulek i medali.

Zapisy i odbiór pakietu startowego (koszulka, opaska) od godziny 9.00 odbywać się będą w Muzeum Dawnego Kupiectwa (wejście od Rynku, wyjście przy Wieży Ratuszowej). Biuro będzie pracowało do godziny 11.30. Oficjalny start z udziałem włodarzy miasta i powiatu zaplanowany jest na godzinę 12.00 spod Wieży Ratuszowej. Dla biegaczy przygotowano cztery okrążenia trasy: Rynek, ul. Grodzka, ul. Zamkowa, ul. Kotlarska, Rynek, ul. Długa, ul. Daleka, ul. Pułaskiego, Rynek.

Długość jednego okrążenia wynosi 1250 metrów. Przebiec można maksymalnie cztery pętle. Każdy sam decyduje ile okrążeń chce pokonać. Tradycyjnie nie będzie mierzony czas i notowane zajęte miejsce. Ważny jest sam udział i dobra zabawa w atmosferze radosnego rekreacyjno-patriotycznego pikniku.

Tradycyjnie na uczestników czekać będzie półtora tysiąca koszulek (po 750 białych i czerwonych) oraz 1500 medali. Projekt pamiątek jest autorstwa świdniczanina Marcina Bronikowskiego. Na awersie medalu znalazł się akcent lokalny – świdnicka wieża ratuszowa z przelatującym na jej tle orłem. Natomiast na rewersie między innymi sylwetka polskiego legionisty i elementy oręża.

Po biegu odbędzie się losowanie. Do zdobycia będą między innymi vouchery czy zaproszenia na obiekty ŚOSiR-u.

Głównymi organizatorami 12. Biegu Niepodległości Świdnica 2019 są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Lokalna Organizacja Turystyczna Księstwo Świdnicko-Jaworskie, Urząd Miejski w Świdnicy – ŚWIDNICA rynek z tradycjami, Starostwo Powiatowe w Świdnicy. Współorganizatorzy: Muzeum Dawnego KupiectwaHufiec ZHP Świdnica.

Regulamin imprezy można znaleźć na stronie www.osir,swidnica.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o