Pado i Ursus czekają na adopcję w świdnickim Schronisku!

Pado i Ursus czekają na adopcję w świdnickim Schronisku!

Przedstawiamy Państwu kolejne z wielu czworonogów, które czekają na adopcję w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy.

PADO 
 

Pado to około 1,5 roczny pies, który… musi sobie wybrać właściciela samodzielnie. Trafił do nas po długiej tułaczce, nie znamy jego wcześniejszych losów, ale generalnie nie miał lekko. Pado jest psem lękliwym, ale zrobił ogromny postęp od chwili przyjęcia do schroniska. Dziś jest nie do poznania – pełen pozytywnej energii!

Psiak wobec obcych zza krat boksu zachowuje się dość groźnie – szczeka, warczy. W rzeczywistości jest to jednak jego obawa przed nieznajomymi. Większa wobec mężczyzn niż kobiet. Dobrze czuje się w towarzystwie pewnych siebie, zdecydowanych osób, traktuje je jako podporę i ceni sobie stabilność charakteru przewodnika.

Psiak przy upatrzonej osobie jest bardzo radosny, otwarty, pełen werwy. Jest aktywny i lubi ruch. Aktualnie grono jego ludzkich faworytów jest szerokie. Kocha wszystkich wolontariuszy i otuchy dodaje mu obecność innego psa w jego boksie. Zrobił się dużo śmielszy, bardziej radosny i kontaktowy.

Pado poszukuje domu z ogródkiem i koniecznie bez malutkich dzieci (najpewniej będą to dzieci w wieku min. 12 lat). Nie nadaje się do mieszkania. Z nudów wynosi na dwór kocyki i sobie je rozgryza,  średnio mu wychodzi zachowanie czystości. Wobec psów nie ma wrogich zamiarów, ale koty chętnie goni.

Osobę zainteresowaną adopcją psa zapraszamy na odbycie kilku spacerów zapoznawczych. Mamy nadzieję, że Pado upatrzy sobie wymarzonego właściciela 🙂

URSUS

Ursus – kilkuletni,  bardzo duży pies w typie rasy rottweiler. Szukamy dla niego domu bez malutkich dzieci i bez kotów. Psy akceptuje. To pies po przejściach, wymagający pracy.

Ursus to pies, który potrzebuje czasu, aby zaufać nowo poznanej osobie. Chętnych zapraszamy na 3 spacery zapoznawcze, zazwyczaj po takim czasie pies akceptuje w pełni nowego człowieka.

Wobec znanych sobie osób, Ursus jest grzecznym, posłusznym psem. Wykonuje komendy, takie jak: siad, łapa, leżeć.

Musi zyskać właściciela stanowczego i silnego, gdyż pies jest naprawdę duży i ciągnie na smyczy. Potrzebuje dużo ruchu, szkolenia posłuszeństwa. Lubi aportować. To naprawdę fajny pies, tylko potrzebuje mądrego prowadzenia i rozsądnego opiekuna.

Zachowuje czystość, nie niszczy kiedy zostaje sam.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o