100 lat Pani Anny Żurek

PANI WALEWSKA, DOBRY KONIAK I KAWA MIELONA TO SEKRET NA DŁUGOWIECZNOŚĆ I 100 LAT ŻYCIA PANI ANNY

8 lutego 2021 roku pani Anna Żurek z Lutomi Dolnej świętuje swoje setne urodziny. W imieniu szanownej Jubilatki życzenia od premiera RP, wojewody dolnośląskiego i wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek odebrała jej córka Stanisława.

Anna Żurek urodziła się w Zawoi k/ Babiej Góry. Do Lutomi przyjechała w 1946 roku. Razem z mężem Henrykiem prowadziła sklep spożywczy do 1956 r. W latach 1960-1972 pracowała w Dolnośląskich Zakładach Białoskórniczo- Rękawiczniczych „Renifer” w Świdnicy. Pani Anna przez wiele lat była członkinią Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi Przez te wszystkie lata przeczytała wiele książek i haftowała co niewątpliwie sprawiało jej ogromną radość. Wychowała 4 córki i doczekała się 8 wnucząt i 8 prawnuków. Najmłodsza prawnuczka ma zaledwie 2 latka, zatem różnica wieku pomiędzy najmłodszą a najstarszą w rodzie pani Anny wynosi 98 lat.

Mielona kawa, mała dawka koniaku i kosmetyki, które od dziesięcioleci pomagają podkreślić to, co w kobietach najpiękniejsze -Pani Walewska, to recepta na długowieczność naszej mamy – mówi z uśmiechem córka szanownej jubilatki. Czas pandemii nie pozwolił spędzić tego dnia tak, jak by wszyscy chcieli, ale i tak nie zabrakło kontaktu z najbliższymi. Pani Annie życzymy kolejnych, pięknych lat wypełnionych zdrowiem i miłością najbliższych.

Tak panią Annę wspominają członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Lutomi. Pani Anna Żurek była członkinią KGW Lutomia od 1946 r. W swojej działalności szczególnie zasłużyła się przy organizacji dożynek, święta Kobiet oraz przy organizacji wydarzeń okolicznościowych. W latach 80-tych i 90-tych przy współpracy Ośrodka „Nowoczesna Gospodyni” współpracowała z wieloma organizacjami społecznymi. Zawsze pełna energii i uśmiechu. Prowadziła kursy haftu ręcznego, gotowania oraz różnego rodzaju pokazy kulinarne w zakresie pieczenia ciast, potraw i przystawek, które zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Była członkinią oddaną społecznie oraz cenioną wśród lokalnej społeczności. Chętną do niesienia pomocy i udzielającą wielu cennych porad, za co w latach 80-tych została odznaczona Orderem Serca Matkom Wsi, przyznawanym na wniosek Wojewódzkiego Związku Kółek i organizacji Rolniczych w Świdnicy.

Anna Żurek jest ósmą mieszkanką w dotychczasowej historii gminy Świdnica, która obchodzi setne urodziny. W 2020 r. swoje jubileusze świętowali pani Eugenia Kubińska z Mokrzeszowa oraz pan Józef Stasiuk z Lutomi Górnej.

Janusz Waligóra, Rzecznik Urzędu Gminy Świdnica

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.