18-09-2021 Pożar kamienicy przy południowej pierzei Rynku w Świdnicy

W sobotni wieczór 18-09-2021, wybuchł pożar  w kamienicy przy południowej pierzei Rynku w Świdnicy.

Na chwilę obecną, wiemy, że nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu, mieszkańcy zdążyli się ewakuować. Jednak to wydarzenie pozostaje tragedią, gdyż spłonęła przepiękna, zabytkowa kamieniczka, która przetrwała wiele wojen, wiele trudnych okresów, by paść ofiarą płomieni… Czekamy na ustalenia ekspertów, co było przyczyną tego pożaru…

Godzina 22:34 trwa dogaszanie pożaru, szczegóły podamy w poniedziałek, tymczasem prezentujemy obszerny fotoreportaż, który jest dostępny po kliknięciu na poniższe zdjęcie.

10-09-2021 Edit:

W sobotni wieczór, około 21, wybuchł pożar poddasza kamienicy Hochbergów przy Rynek 25 w Świdnicy. Straż pojawiła się bardzo szybko. Pożar gaszono z dwóch a potem z trzech drabin strażackich, jedna od strony podwórza, dwie od Rynku. Walka z pożarem trwała blisko cztery godziny. Nie dopuszczono do rozszerzenia się pożaru na dolne piętra. Obronione zostały sąsiednie kamienice. Przy tak ciasnej zabudowie to duży wyczyn naszych strażaków. Gratulujemy i dziękujemy.

Mieszkańców bezpiecznie ewakuowano, nikt nie odniósł obrażeń, jednak straty są bardzo duże, tak w majątku mieszkających tam rodzin jak substancji budynku.
Akcja trwała do około 1 w nocy, brały w niej udział zastępy Straży Pożarnej, Straż Miejska, Policja, Pogotowie ratunkowe, Gazowe i Energetyczne, służby socjalne. Ze strony miasta, do ostatnich chwil osobiście nadzorowała akcję prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, wraz ze współpracownikami.
Poszkodowanych mieszkańców zabezpieczono, część w tymczasowych noclegach, część u rodzin i znajomych.
Na poniedziałek zapowiedziano ekspertyzy budowlane i dochodzenie przyczyn pożaru.

Kliknij na zdjęcie żeby obejrzeć galerię zdjęć

fot: W.S.

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.