Aglomeracja Wałbrzyska- zwiększeniem atrakcyjności gmin

W Krzyżowej odbyło się powiedzenie Rady Samorządowej Aglomeracji Wałbrzyskiej. W spotkaniu wzięło udział 22 szefów gmin i brali udział m.in w dyskusji na temat Zintegrowanego Programu Transportu Publicznego.

W Środę 25 maja odbyło się posiedzenie Rady Samorządowej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Z ramienia Gminy Miasto Świdnica w spotkaniu uczestniczyli Prezydent Miasta Świdnica Beata Moskal-Słaniewska, zastępca Prezydent Szymon Chojnowski,  dyrektor Departamentu Komunikacji Maciej Gleba oraz kierownik Referatu Transportu Publicznego Małgorzata Lubandy.

Przez Przedstawicieli firmy „TRAKO” przedstawiona została zgromadzonym obszerna analiza zagadnienia integracji transportu publicznego z opracowaniem wielotorowych rozwiązań. Tomasz Szelukowski podkreślał, że Aglomeracja Wałbrzyska jest jednym z pionierów i nikt w Polsce nei działał na taką skalę, aby zjednoczyć tak dużą ilość gmin.

Zwrócono uwagę na zwiększenie atrakcyjności inwestycji gmin, wzrost mobilności mieszkańców, poprawę bezpieczeństwa podróżujących, rozwój turystyki i poprawę wizerunku gmin.

Podjęto decyzję o przystąpieniu do realizacji tego zadania, które poprzedzone zostanie konsultacjami społecznymi. Decyzja była jednogłośna. Powołano kilkuosobowy zespół, który określi kierunki i priorytety działania. -Czeka nas wielkie zadanie, by stworzyć takie warunki zamieszkania i takie udogodnienia komunikacyjne, aby wielkie aglomeracje, jak chociażby Wrocław, nie wysysały nam młodych, zdolnych ludzi. Zintegrowany transport publiczny – to wzrost poczucia komfortu życia.- mówiła Beata Moskal-Słaniewska.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.