Betlejemskie Światło Pokoju

PŁOMIEŃ BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU PRZEKAZANY NA RĘCE WÓJT GMINY ŚWIDNICA

Podczas specjalnej uroczystości w Starczowie, harcerze chorągwi Dolnośląskiej ZHP odebrali płomień Betlejemskiego Światła Pokoju. Płomień ten był rok rocznie uroczyście przekazywany podczas spotkania wigilijnego w świdnickim Rynku. W tym roku jednak ze względu na pandemię, spotkanie wieńczące Świdnicką Kolędę, której gmina Świdnica jest współorganizatorem, nie odbędzie się.

W związku z tym, komendantka Hufca ZHP Świdnica hm. Misia Pamuła oraz zastępca ds. organizacyjnych i kwatermistrzowskich hm. Piotr Pamuła, przekazują płomień osobiście na ręce włodarzy miast i gmin z regionu. W dniu 18. grudnia złożyli ten wyjątkowy podarunek na ręce wójt gminy Świdnica Teresy Mazurek.

Każdego roku przekazaniu płomienia Betlejemskiego Światła Pokoju towarzyszy hasło przewodnie. W tym wyjątkowo trudnym roku, hasło brzmi ”Światło Służby”. Tymi słowami opatrzony jest także medalion, który w towarzystwie płomienia podarowali pani wójt przedstawiciele Hufca ZHP Świdnica.

Harcerze odwiedzą też parafie wszystkich wyznań. Każdy mieszkaniec ma także możliwość zabrania światła do domu, po odbiór druhowie zapraszają do siedziby hufca przy ul. Lelewela 18 z własnymi lampionami.

Z poważaniem Janusz Waligóra Rzecznik Prasowy Urzędu Gminy Świdnica

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.