Bogdan Kożuchowicz dziękuje za lata współpracy!

Bogdan Kożuchowicz dziękuje za lata współpracy!

– Mam poczucie dobrze wypełnionego obowiązku. Nowemu burmistrzowi gratuluję i życzę dobrych decyzji – tak komentuje Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic trzech kadencji wyniki drugiej tury wyborów samorządowych w mieście.

W niedzielę, 4 listopada, mieszkańcy miasta zdecydowali powierzyć funkcję burmistrza Pawłowi Ozdze, który uzyskał 53,03%, Bogdan Kożuchowicz otrzymał 46,97 % głosów świebodziczan.

Bogdan Kożuchowicz zarządzał miastem przez ostatnie 12 lat. Dzięki konsekwentnej realizacji inwestycji we wszystkich obszarach, a także w sferze społecznej obecnie Świebodzice znajdują się w czołówce rozwijających się miast w regionie. Szereg ważnych inwestycji, jak chociażby Centrum Przesiadkowe, własna komunikacja miejska, modernizacja szkół, rozbudowa bazy sportowo-rekreacyjnej; budowa Klubu Seniora i wiele innych spowodowały, że w Świebodzicach coraz chętniej osiedlają się mieszkańcy ościennych miast.

Budżet gminy jest w bardzo dobrej kondycji, przekracza obecnie 100 mln zł, zadłużenie to niecałe 17 mln zł. Samorząd z sukcesami aplikuje o środki zewnętrzne, jest zaufanym i dobrze postrzeganym partnerem biznesowym.

– Przez 12 lat pracowałem intensywnie dla miasta i uważam, że z moimi pracownikami, którzy są merytoryczni i którym dziękuję, zrobiliśmy bardzo dużo – komentuje Bogdan Kożuchowicz. – Wiele pozytywnych zmian już nastąpiło w mieście, kolejne nastąpią dzięki temu, że wiele inwestycji jest wdrożonych, a niektóre przetargi na strategiczne inwestycje zostaną rozstrzygnięte lada dzień.

Ale taki jest demokratyczny wybór mieszkańców, którzy chcą i oczekują zmian. Ich wolę przyjmuję, akceptuję i szanuję. Nowemu burmistrzowi gratuluję, życzę sukcesów i słusznie podejmowanych decyzji.
Dobro miasta zawsze było moim priorytetem. Teraz – już nie jako burmistrz, ale świadomy świebodziczanin, będę dbał o to z taką samą starannością jako radny Rady Miejskiej. Przede mną nowe wyzwania. Wszystkim, którzy towarzyszyli mi w dotychczasowych – szczerze dziękuję.

Agnieszka Bielawska-Pękala

Rzecznik prasowy UM

W Świebodzicach

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o