Drzewo Obywatelskie

drzewo obywatelskie

Projekt Drzewo Obywatelskie powstał w naszej fundacji PRO HARMONIA.

Polega on na tym, by każdy obywatel mógł posadzić na terenie miasta własne drzewo czy tez drzewa, upamiętniające ważne wydarzenie w jego życiu. Wyobraźmy sobie miasto obsadzone drzewami z których większość ma własne nazwy, troskliwych opiekunów, którym z kolei te drzewa przypominają o ważnych wydarzeniach.Urodziło mi się dziecko, sadzę drzewo, zdałem maturę sadzę drzewo, ba klasa maturalna sadzi swój mini park, w którym każde drzewo ma imię ucznia i nauczycieli ważnych dla tej klasy maturalnej itd, itd.

Więcej na ten temat piszemy na stronie poświęconej Drzewu Obywatelskiemu, (kliknij na ten link). Zapraszamy do lektury i czynnego uczestnictwa w projekcie.

Oto fragment tej strony:

„Drzewa są organizmami niezbędnymi dla złagodzenia coraz ostrzejszych i bardziej dokuczliwych zmian klimatu.  Trzeba o nie zadbać już teraz, tak by w przyszłości, kiedy zmiany te będą znacznie trudniejsze do wytrzymania, stanowiły dla ludzi barierę ochronną.

Wobec przyspieszania ocieplania się klimatu i konsekwencji jakie to zjawisko niesie dla ludzi postulujemy przesunięcie akcentu życia społecznego naszego miasta bliżej drzew. Chcemy dokonać szerokiego udostępnienia wiedzy na temat drzew, ich biologii i roli jaką odgrywają w naszym życiu. Bardzo ważne jest przybliżenie mieszkańcom znaczenia drzew dla utrzymania zdrowia i podniesienia komfortu życia naszego i przyszłych pokoleń.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.