Z głową w koronach drzew

Czy chodząc po mieście, zajęci własnymi sprawami często spoglądacie na drzewa? Tych wielkich obecnych nieobecnych w naszym życiu?

platan, drzewo
Platan

Czy zdarza Wam się zadumać nad ich niezwykłością? Już pal licho ich znaczenie dla życia na ziemi, aby nie używać wielkich słów, dla komfortu codziennego życia, naszego życia?

Ja często patrze na nie, podziwiam, zachwycam się ich skomplikowana budową, barwą liści, niezwykłymi kwiatami, owocami. Wbrew pozorom, jeśli się im przyjrzeć z bliska są na prawdę niezwykłe. A te sezonowe zmiany… fascynujące.

Mam w Świdnicy i najbliższej okolicy kilka drzew dla mnie wyjątkowych, tak jeśli chodzi o miejsce rośnięcia jak ich zadziwiający kształt.

A Wy macie takie ulubione drzewa? Napiszcie jakie, gdzie się znajdują, może pokusimy się o stworzenie rejestru niezwykłych świdnickich drzew?

A oto przedstawiam mojego pierwszego kandydata, który ilekroć jestem w pobliżu, zawsze wprawia mnie w pełen zdumienia zachwyt. Jest to platan w centrum miasta. Co z tego, że jest to gatunek obcy, jest po prostu piękny. Obejrzyjcie zdjęcia. Czekam na Wasze opinie, uwagi, zdjęcia. Można je przesyłać na adres fundacji Pro Harmonia

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o