Dzień Leśnika jest obchodzony w Polsce kilka razy, 5 kwietnia, 5 maja, w pierwszą niedzielę czerwca, a 4 października obchodzony jest Światowy Dzień Leśnika.

To świadczy o tym, jak ważny jest dla człowieka las i ludzie nim gospodarzący. Jedna sosna produkuje tlen zaspokajający potrzeby trzech dorosłych osób, a więc już choćby z tego względu rola lasu jest nie do przecenienia.

A przecież jest to tylko jedna z wielu, że wspomnę o niebagatelnym znaczeniu dla tworzenia klimatu, dla gospodarki wodnej, jako siedliska tysięcy organizmów.

No i oczywiście niebagatelna rola w gospodarce narodowej, ponieważ Lasy Państwowe odprowadzają do budżetu niemałe pieniądze, w ubiegłym roku były to blisko 3 mld zł.

Wszystko to dzięki niełatwej pracy leśników, na co dzień dbających o stan naszych lasów. Prowadzących przemyślaną gospodarkę tak, by mimo zagrożeń ze strony sił przyrody jak szkodniki i czynniki atmosferyczne (minn. susze, opady śniegu i huragany), oraz wymogów państwa co do wyników gospodarczych utrzymać je w należytym stanie.

Dzisiaj składamy Wam Leśnicy życzenia bezpiecznej i spokojnej pracy, Darz Bór!

 

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.